رامتین خداپناهی: کرونا بازیگران را با وضعیت بد معیشتی مواجه کرده است

به گزارش پایگاه خبری کافه ستاره، رامتین خداپناهی پیرامون فعالیت‌های خود در عرصه بازیگری گفت: در حال حاضر همچنان مشغول بازی در سریال «گیل دخت» هستم، فیلمبرداری این سریال از شهریورماه سال گذشته آغاز شده و من همچنان مشغول بازی در این پروژه هستم. 

وی با اشاره به مشکلات بوجود آمده در این پروژه اضافه کرد: واقعیت امر ماه‌ها است که در این پروژه مشغول بازی هستم اما از لحاظ مالی مشکلات فراوانی را پشت سر می‌گذارم، در وضعیت فعلی اقتصادی فشار روی تمامی عوامل بسیار زیاد است و تاخیر در پرداخت دستمزد باعث می شود تا پول دریافتی ارزش زمان قرارداد را نداشته باشد. 

بازیگر سریال «بانوی عمارت» درباره سندیت قرارداد بازیگران تاکید کرد: به طور معمول تهیه کنندگانی که در تلویزیون کار می کنند، افراد نامداری هستند، به شخصه هیچگاه با تهیه کنندگان ناشناس و تازه وارد کار نمی کنم. به طور کلی نزدیک به بیست و پنج تهیه کننده اکثریت آثار را در تلویزیون کار می کنند و من همیشه از همکاری با آنها و قراردادی که می نویسند مطمئنم. خوشبختانه تاکنون هیچ بدقولی به جز یک مورد برای من پیش نیامده است، همواره تنها مشکل ما دیر پرداخت شدن دستمزدها است. 

این بازیگر سینما و تئاتر با اشاره به ایجاد مشکلات فراوان برای بازیگران در ایام کرونا اضافه کرد: خدا را شکر می کنم که امثال من هرچند با تاخیر اما دستمزدی را داریم که بگیریم، در ایام کرونا بسیاری از بازیگران بیکار بودند و مشکلات بسیار فراوانی را تجربه کردند، بیکاری و خانه نشینی بازیگران باعث شد تا این عزیزان دچار افسردگی شوند. 

وی با اشاره به تعطیلی سریال «گیل دخت» به دلیل شیوع کرونا اضافه کرد: پروژه «گیل دخت» هم از کرونا بی نصیب نماند و از اول فروردین به مدت یک ماه تعطیل شد، هرچند این روزها تمام سعی ما بر رعایت پروتکلهای بهداشتی است اما با این وجود ما با ریسک فراوانی به کارمان ادامه می دهیم. 

بازیگر فیلم «کروکودیل» با اشاره به وضعیت بد معیشت عوامل پشت صحنه سینما و تلویزیون اظهار کرد: این نکته را فراموش نکنیم که ما بازیگران با هر سختی می توانیم به واسطه حضورمان جلوی دوربین دستمزدمان را به هر طریق دریافت کنیم اما وضعیت عوامل پشت صحنه سینما به هیچ وجه خوب نیست، این عزیزان مشکلات فراوانی را پشت سر می گذارند زیرا دستشان به جایی نمی رسد.

خداپناهی با تاکید بر بیکار شدن بسیاری از بازیگران و عوامل پشت صحنه در دوران کرونا خاطرنشان کرد: چند ماه گذشته و بعد از شیوع بیماری کرونا وضعیت برای ما سخت بوده اما حداقل دستمزدی هست که با تاخیر پرداخت شود، حال فکر کنید بسیاری از بازیگران و عوامل چند ماه است که بیکارند، این افراد به شدت با مشکلات بزرگ معیشتی روبرو هستند، به خصوص عوامل پشت صحنه که حرفه و زندگی شان را پای این هنر گذاشته اند باید در چنین وضعی حمایت شوند. امیدوارم هرچه سریعتر اوضاع به شرایط قبلی برگردد تا بتوانیم کنار هم آثار بیشتر و بهتری را تولید کنیم. 

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

دلیل بازی جدی شقایق دهقان در «نون. خ»

به گزارش پایگاه خبری کافه ستاره، شقایق دهقان درباره تجربه حضورش در سریال «نون. خ» …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 17 =