سیروس میمنت: در جوکر هیچ چیز از قبل طراحی شده نیست

به گزارش پایگاه خبری کافه ستاره، یکی از شرکت‌کنندگان مسابقه «جوکر ۵» که این روزها در مرکز توجهات قرار گرفته، سیروس میمنت است. او نیز مانند غلامرضا نیکخواه، عباس جمشیدی‌فر و یوسف صیادی موفق شده روی جدیدی از توانایی خود را در زمینه کمدی نشان بدهد و توجه مخاطبان را جلب کند. این بازیگر همزمان با «جوکر»، سریال «راز بقا» اثر سعید آقاخانی را نیز در حال انتشار در شبکه نمایش خانگی دارد. به بهانه موفقیت میمنت در «جوکر» و همکاری تازه‌اش با آقاخانی پس از «نون خ»، گفت‌وگویی با این بازیگر داشتیم که در ادامه می‌خوانید.

چه چیزی باعث شد شرکت در مسابقه «جوکر» را بپذیرید؟

آقای علیخانی از دوستان قدیمی من هستند، سال‌ها پیش زمانی که تازه کارشان را شروع کرده بودند با یکدیگر کار کردیم. وقتی ایشان برای حضور در مسابقه با من تماس گرفتند، مشتاقانه پذیرفتم.

عـلاوه بر این سابقه دوستی و همکاری، «جوکر» برایتان چه جذابیت‌هایی داشت؟

من بخش‌هایی از فصل اول مسابقه را دیده بودم و چون برنامه جدیدی بود آن را دوست داشتم. درسـت است که نمونه خارجی داشـت اما در ایران جدید بود و جای چنین مسابقه‌ای خالی بود. علاوه بر این، ما در این مسابقه خود واقعی شرکت‌کنندگان و هنرمندان را بدون رنگ و لعاب می‌بینیم و این برای بینندگان جالب است.

با توجه به سابقه همکاری‌تان با احسان علیخانی، این تجربه چطور است؟

آقـای علیخانی شخص دانـا، هوشیار و فعالی هستند و هرقدر از این نوع نیروها داشته باشیم کم است. واقعا هم نمونه ایشان را کم داریم، کارهایشان بسیار خاص و متفاوت است و همیشه برنامه‌هایشان پربیننده بوده است. احسان علیخانی آدم خوش‌فکری است و من خیلی دوست دارم چه در تلویزیون و سینما و چه در مجموعه‌های این چنینی، با این طور آدم‌ها کار کنم.

در مسابقه «جــوکــر»، خـودتـان طراحی می‌کنید که چه کارهایی انجام بدهید یا با اتاق فکر برنامه مشورت می‌کنید؟

یک اتاق فکر وجود دارد و چند نویسنده آن‌جا هستند که کلیت کار با آن‌ها چک می‌شود، اما این که مثال نوشته‌ای وجود داشته باشد، نه این‌طور نیست. هر شرکت‌کننده به تنهایی (نه همه با هم) با نویسندگان هماهنگ است و آن‌هـا به نوعی کـار را کنترل می‌کنند که مسابقه به چه سمتی برود، اما باز هنگام ضبط فرمان در دست شرکت‌کنندگان است. مثلا ما درباره خیلی از کارهایی که می‌خواستیم انجام بدهیم با نویسندگان صحبت کردیم، اما اصلا فرصت نشد.

پس این‌طور نیست که دقیقا مطرح کنید چه ایده‌هایی دارید و می‌خواهید چه کارهایی بکنید.

نه اصــلا. هیچ چیزی از قبل طراحی شـده و پیش‌بینی‌شده نیست و اصلا این طور نیست که با هم هماهنگ کنیم آقای فلانی تو این را بگو تا من این جواب را بدهم یا فلان حرکت را انجام بـده! خود واقعی آدم‌هـا آن‌جا هستند، منتها هرکسی از قبل برنامه‌ای در ذهن دارد و با نویسنده‌ها چک کرده، چون به هرحال آن‌ها طراحی کل کار را در نظر دارند. مثال من شاید یکی، دو مورد از کارهایی را که با نویسندگان چک کـرده بـودم توانستم انجام بدهم، بقیه اتفاقات مانند درگیری من با علی مشهدی ناخودآگاه پیش می‌آمد. حضور آدم‌ها در مسابقه خودش به تو موضوع می‌دهد و آقای علیخانی هم دقیقا همین را می‌خواهد، آن نقطه طلایی که به وجود می‌آید، در «مسابقه» اتفاق بیفتد نه این که از قبل طراحی شود.

درباره‌ی Admin

همچنین ببینید

امیر کربلایی زاده: سعی کردم با همه فضول ها متفاوت باشم

به گزارش پایگاه خبری کافه ستاره، امیر کربلایی زاده که اغلب در آثار طنز دیده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + پنج =