ساناز سماواتی:شیوه انتخاب بازیگر یا پولی است یا بر اساس میزان فالوور

به گزارش پایگاه خبری کافه ستاره، ساناز سماواتی درباره آخرین فعالیت‌های خود در عرصه بازیگری گفت: در حال حاضر مشغول بازی در سریال «خوشنام» به کارگردانی علیرضا نجف زاده هستم، فیلمبرداری این اثر همچنان ادامه دارد و بعید می‌دانم که پیش از پایان سال به اتمام برسد.  

سماواتی درباره حضورش در سینما اذعان کرد: دروغ نگویم مدتهاست که هیچ پیشنهاد سینمایی ندارم، اصلا نمی‌دانم در سینما چه خبر است و چه کسی چه کاری انجام می‌دهد، چرا سال تا ماه یک پیشنهاد هم ندارم، البته جریان فقط من نیستم بلکه خیلی از دوستانم که سال‌ها در سینما بودند هم بیکار شده اند.  

وی در همین رابطه ادامه داد: تهیه کنندگان و کارگردان چرا دیگر از نسل ما هیچ بازیگری انتخاب نمی‌کنند، اینقدر از سینما دور بوده‌ام که نمی‌دانم این هنر هنوز زنده است یا خیر. یک نفر باید پاسخگو باشد که چرا هیچ پیشکسوتی را به سینما راه نمی‌دهند و مهمتر اینکه چطور همه نقش‌ها دست چند نفر محدود افتاده است.  

بازیگر سریال «قصه هزار افسون» درباره رشد قارچی حضور خوانندگان در سینما افزود: شخصا مخالف ورود هنرمندان به سایر عرصه‌ها نیستم، یعنی یک بازیگر می‌تواند مجری خوبی شود یا یک خواننده بازیگر خوبی شود، من هیچوقت خط کشی نمی‌کنم که ورود خوانندگان و … به بازیگری ممنوع است، اما با یک چیز مخالفم و آن اینکه برخی بی هیچ آموزش، تخصص و تکنیکی براساس برخی مناسبات عجیب و غریب وارد این عرصه می‌شوند.  

وی در همین رابطه ادامه داد: متاسفانه امروز نقش فروشی در سینما بیداد می‌کند، به فلان تهیه کننده می‌گویم چرا این بازیگر را آوردی، می‌گوید سرمایه نداشتم و مجبور شدم از وی پول گرفته و در اثر بازی اش دهم، متاسفانه از وقتی که مادیات به شکل غلطش وارد سینما شده همه چیز رو به ویرانی رفته است، و اگر نه اگر قانون و ضابطه‌ای بود اتفاقا گردش مالی بالا به نفع همه اهالی سینما بود، اما امروز این گردش مالی فقط به جیب یک عده خاص می‌رود.  

سماواتی با نقد شیوه انتخاب بازیگران در سینما اضافه کرد: پیش از این هرکسی را براساس توانایی و لیاقت و تجربه برای یک نقش انتخاب می‌کردند، متاسفانه الان اولویت انتخاب بازیگر این است که چقدر فالوور دارند، امروز اینفلوئنسر‌ها هم بازیگر شده اند پس چه انتظاری از سینما داریم. من برای تمام کسانی که این جریان را ساخته و ذائقه مردم را تخریب کرده‌اند متاسفم.   بدبختانه امروز شان هنر زیر سوال رفته، زیرا همه چیز مادی بررسی می‌شود، همه به دنبال منفعت شخصی خودشان هستند و هیچکس دلش به حال هنر و سینما نمی‌سوزد. این رویه مطمئنا آینده تاریکی را در عرصه بازیگری رقم می‌زند.  

سماواتی در همین رابطه خاطرنشان کرد: مدت‌هاست که سینما را دنبال نمی‌کنم، یعنی هیچ اتفاق جذاب و عجیبی در سینما رخ نمی‌دهد که مرا وسوسه کند، پیشتر فیلم‌هایی ساخته می‌شد که مخاطبان صف می‌کشیدند، اما امروز همه چیز تکراری و کلیشه‌ای شده است.  

انتهای پیام/

درباره‌ی Admin

همچنین ببینید

فیاضی: به دلیل ابتلای مجدد به کرونا در بیمارستان بستری شده‌‌ام

به گزارش پایگاه خبری کافه ستاره، رضا فیاضی ، پیرامون ابتلای مجدد خود به بیماری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.