مهدی امینی‌خواه: تعطیلی پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی راهکار درستی برای مقابله با کرونا نیست

به گزارش پایگاه خبری کافه ستاره،مهدی امینی خواه پیرامون آخرین فعالیت‌های خود در عرصه بازیگری گفت: در حال حاضر مشغول بازی در دو پروژه سینمایی و تله فیلم هستم که فعلا روز‌های میانی فیلمبرداری را پشت سر می‌گذارند و حداقل تا پایان پاییز به طول خواهند انجامید.

وی در همین راستا ادامه داد:هم‌اکنون مشغول ایفای نقش در تله فیلم «سبک بال عاشق» به کارگردانی محمد امینی هستم که برای شبکه نمایش خانگی آماده می‌شود، از سویی فیلمبرداری فیلم پلیسی «انتخاب ویژه ۲» به کارگردانی مسعود تکاور نیز در شهر اهواز ادامه دارد و بنده در این اثر هم که به زودی راهی شبکه اول سیما می‌شود بازی می‌کنم.

بازیگر فیلم «انسان‌ها» درباره شرایط بازی در دوران کرونا اضافه کرد: متاسفانه شرایط برای تمامی عوامل جلو و پشت صحنه بسیار سخت است، کرونا بیماری جدی و خطرناکی است و ما هر روز مستقیما با آن روبرو هستیم، همین باعث شده تا تمامی پروژه‌ها نسبت به قبل با مشکلات بیشتری به کارشان ادامه دهند.

وی در همین رابطه ادامه داد: ما سعی می‌کنیم که در هر دو پروژه «سبک بال عاشق» و «انتخاب ویژه ۲» تمامی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم، هر روز ماسک می‌زنیم و مدام از الکل و مواد ضدعفونی کننده استفاده می‌کنیم، اما به هر صورت بیماری همچنان خطرات خود را برای ما دارد.

بازیگر فیلم سینمایی «چپ دست» با اشاره به درگذشت کریم اکبری مبارکه بر اثر ابتلا بیماری کرونا تاکید کرد: بدون شک درگذشت این هنرمند بزرگ کشورمان غمی غیر قابل توصیف است، اما از سویی نمی‌توان به دلیل بیماری کرونا پروژه‌ها را تعطیل کرد، تعطیلی پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی راهکار درستی نیست. شاید تعطیلی محدود بتواند به کاهش ابتلا به کرونا کمک کند، اما راه حل قطعی و نهایی نیست، زیرا این بیماری همچنان وجود دارد.

وی در همین راستا تصریح کرد: بنده مخالف تعطیلی کامل تولیدات تصویری هستم، زیرا معیشت بسیاری از عوامل پشت صحنه و هنرمندان به این تولیدات وابسته است، آن‌ها شغلشان حضور در همین پروژه‌ها بوده و زندگی خود را از این طریق تامین می‌کنند پس منطقی نیست وقتی که هیچ حمایتی از آن‌ها نمی‌شود بخواهیم کارشان را به تعطیلی بکشانیم.

این بازیگر سینما و تلویزیون افزود: از نظر من در شرایط فعلی راه حل اصلی رعایت کامل اصول بهداشتی است، حالا که ما می‌دانیم این بیماری فعلا قصد خداحافظی ندارد باید یاد بگیریم به درستی در کنار آن زندگی کنیم، تا بتوانیم هم کارمان را انجام دهیم و هم از لحاظ جسمانی صدمه نبینیم. مسئله اصلی و مهم این روز‌های سینما، تئاتر و تلویزیون معیشت هنرمندان است، اگر می‌خواهند این هنر‌ها را طولانی مدت تعطیل کنند باید پشتوانه گرمی برای هنرمندان ایجاد کنند، اما وقتی هیچ پشتوانه‌ای وجود ندارد با چه قدرتی این همه از تعطیلی صحبت می‌کنند.

وی کرونا را مشکلی جهانی خواند و اظهار کرد: شاید روز اول که کرونا وارد شد همه انتظار داشتیم تا طی یک یا دو ماه از بین برود، اما امروز ماه‌ها از این بیماری گذشته است، به نظرم وقت آن رسیده تا مسئولین فرهنگی بالاخره راهی برای فعالیت فرهنگی در زمان فعلی را پیدا کنند. اگر قرار بر تعطیلی سینما و تئائر است آیا نباید به دنبال راه حلی در کنار این تعطیلات باشیم؟.

امینی خواه با اشاره به لزوم وجود مدیریت فرهنگی در شرایط بحران اضافه کرد: امروز عرصه فرهنگ به شدت نیازمند نوعی از مدیرت بحران فرهنگی است، حالا که ۱۰ ماه از بیماری گذشته نمی‌توانیم بگوییم که ما آمادگی روبرویی با آن را نداریم، به نظر من این زمان برای فکر کردن و ارائه راهکار درست کافی بوده است.

وی با اشاره به وضعیت ناامید کننده سینما در سال ۹۹ خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی که کرونا هر روز رکوردشکنی می‌کند امیدی به سینمای سال ۹۹ ندارم، زیرا هیچ برنامه درستی هم پیش روی ما نیست، سینما حداقل تا شروع سال ۱۴۰۰ با وضعیت فعلی و شکست به کارش ادامه می‌دهد مگر این بالاخره شاهد تغییر عملکرد در سیستم کلان فرهنگی باشیم. نمی‌توان دست روی دست گذاشت تا بیماری خودش برود، وقتی هنوز راهکار درستی برای مقابله پزشکی با بیماری به دست نیامده یعنی ما فعلا درگیر آن هستیم پس باید راه زیستن در کنار آن را یاد بگیریم. امیدوارم هرچه سریعتر این بیماری تمام شود تا بتوانیم بار دیگر طعم خوش زندگی را در کنار عزیزانمان لمس کنیم.

گردآوری:ساسان صائمیان

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

امیر حسین آرمان همبازی پژمان جمشیدی شد

به گزارش پایگاه خبری کافه ستاره، جدیدترین خبر از پروژه فیلم سینمایی بخارست، حکایت از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 6 =