رامین ناصرنصیر: پروتکل‌های بهداشتی در اکثریت آثار تصویری به طور کامل رعایت نمی‌شود

به گزارش پایگاه خبری کافه ستاره، رامین ناصرنصیر پیرامون درگذشت «کریم اکبری مبارکه» به دلیل ابتلا به بیماری کرونا سر فیلمبرداری پروژه تلویزیونی «جشن سربرون» گفت: واقعیت امر من نزدیک به دو ماه پیش کارم در پروژه «جشن سربرون» به اتمام رسید، اما مطلع شدم که بعد از ابتلای «لاله اسکندری» به بیماری کرونا، کریم اکبری مبارکه عزیز نیز به این بیماری مبتلا شد و پس از آن درگذشت. اتفاقی که به شدت مرا متاثر و غمگین کرد. 

وی در همین راستا ادامه داد: بدون شک از دست دادن عزیزان برای همه سخت است اما در قبال این اتفاقات باید بگویم که حرفه بازیگری هم مستثنا از سایر حرفه‌ها نیست و در این حرفه هم خطرات فعالیت در دوران کرونا وجود دارد و ممکن است هر لحظه یک بازیگر مبتلا به این بیماری شود، از نظر من با تعطیلی تولیدات آثار سینما و تلویزیون چیزی درست نمی شود، اگر قرار است قرنطینه رخ دهد باید برای همه مشاغل اتفاق بیفتد و تنها معطوف به یک شاخه و شغل خاص نشود. 

بازیگر سریال «جشن سربرون» درباره دلیل حضور بازیگران سرصحنه فیلمبرداری با وجود شیوع بیماری کرونا اظهار کرد: واقعیت امر در ابتدای کرونا، همه ما فکر می کردیم که این بیماری یک ماهه از بین می رود و قرار است تا پایان فروردین همه چیز تمام شود، اما با طولانی شدن بیماری و شیوع موج های تازه و افزایش آمار مبتلایان متوجه شدیم که این بیماری به این زودی ها از کشور و کل جهان خارج نمی شود. 

وی در همین رابطه تاکید کرد: با ادامه دار شدن بیماری کرونا متوجه شدیم که باید در این شرایط زندگی کنیم، ما فهمیدیم که نباید زندگی را تعطیل کرد اما باید زیستن در این شرایط را آموخت. ما باید یاد بگیریم که چگونه با رعایت حداکثری پروتکلها، فعالیت های اجتماعی مان را هم ادامه دهیم زیرا نمی شود برای مدتی طولانی همه چیز را تعطیل کرد.

بازیگر سریال «بچه محل» ادامه داد: عوامل تولید آثار و بازیگران هم بعد از ادامه دار شدن کرونا به کار خودشان بازگشتند، البته را این را بگویم که نکات و پروتکلهای بهداشتی همه جا و در پشت صحنه اکثریت آثار تولیدی سینما و تلویزیون به درستی رعایت نمی شود، به نظر من نقطه ضعف ما همین بی مبالاتی های بهداشتی است که باعث از دست دادن هنرمندان عزیزمان شده است. نمی توان زندگی را تعطیل کرد اما می توان نکات بهداشتی را رعایت کرد، ما موظفیم که در محیط کار همچون محل فیلمبرداری همه نکات ایمنی و بهداشتی را رعایت کنیم تا مبادا جان کسی به خطر بیفتد. 

وی با ابراز تاسف از فوت بسیاری از هموطنان به دلیل ابتلا به بیماری کرونا اظهار کرد: از نظر من باید تعطیلی کوتاه مدت اما سراسری و جدی اعمال شود تا زنجیره کرونا بالاخره متوقف شود، شاید نتوان این تعطیلی را به صورت طولانی ادامه داد اما شخصا مطمئنم که با تعطیلی کوتاه اما سفت و سخت آمار کاهش پیدا خواهد کرد. 

ناصر نصیر

ناصرنصیر درباره آخرین فعالیت های خود در عرصه بازیگری اضافه کرد: در حال حاضر همچنان مشغول بازی در مجموعه «بچه محل» هستم، روزهای آخر فیلمبرداری را پشت سر می گذاریم و پروژه تا پایان آبان به پایان خواهد رسید. 

بازیگر نمایش «مسخ» درباره وضعیت کنونی تئاتر افزود: تعطیلی چند ماهه تئاتر باعث شده تا اکثریت تماشاخانه های خصوصی به مرز ورشکستگی برسند، عملا طی این چند ماه دستاوردهای اخیر فرهنگی در حوزه نمایش را به طور کامل از دست داده ایم، به فرض مثال تعطیلی تک به تک تماشاخانه های خصوصی مصداق بارز از دست دادن داشته های فرهنگی و هنری کشور است.

وی وضعیت معیشت هنرمندان تئاتر را ناگوار خواند و خاطرنشان کرد: متاسفانه وضعیت معیشت هنرمندانی که تنها منبع درآمدشان تئاتر بوده ماه ها تعطیل شده است، تاکنون هیچ حمایتی از تئاتر صورت نگرفته و وضعیت فعلی بسیار ناامید کننده است. شخصا امسال باید با یک اثر نمایشی روی صحنه می رفتم اما بعید می دانم که تئاتر تا پایان سال شاهد تغییر واضح و چشمگیری باشد.

 

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

شرکت‌کنندگان «عصر جدید» و «خنداننده شو» برای اجراهای خارج از این برنامه‌ها، چه‌قدر می‌گیرند؟

به گزارش پایگاه خبری کافه ستاره، دستمزد ابوطالب حسینی، سعید فتحی‌روشن، علی فــریــادی، امــیــرحــســیــن قــیــاســی، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − یک =