رضا عطاران در اکران آنلاین هم رکورد می‌شکند؟

به گزارش کافه ستاره،«زیر نظر» به کارگردانی مجید صالحی و تهیه‌کنندگی محمد شایسته یکی از چند فیلمی است که با شیوع ویروس کرونا و تعطیلی سینماها از ادامه اکران خود بازماند و حالا که احتمال بازگشایی سینماها در آینده‌ای نزدیک وجود دارد، سازندگان این فیلم تصمیم گرفته‌اند به جای از سرگیری اکران روی پرده سینماها وارد چرخه اکران آنلاین شوند.

شایسته در این باره  می‌گوید: اکران فیلم «زیر نظر» از دی‌ماه سال ۱۳۹۸ در سینماها آغاز شد و قرار بود تا شب عید هم ادامه داشته باشد. ما در شرایطی این فیلم را روی پرده بردیم که جو عمومی جامعه همچنان تحت تاثیر آبان و بعد هم دی‌ماه قرار گرفت. با این حال به فروش بیش از هشت میلیاردی رسیده بودیم که در اسفندماه شیوع کرونا همه برنامه‌ریزی‌ها را برهم ریخت در حالی که پیش بینی شده بود «زیر نظر» یکی از فیلم‌های پرفروش سال ۹۸ باشد.

او اضافه می‌کند: حالا که بحث بازگشایی سینماها مطرح است و با وجود آنکه فیلم‌هایی که قبلا روی پرده بودند این امکان را دارند تا بلافاصله پس از بازگشایی اکران شوند، ترجیح دادیم «زیر نظر» را دیگر به سینما برنگردانیم و آن را به صورت آنلاین اکران کنیم چون مطمئن هستم این راه کمک بهتری به فیلم می‌کند.

شایسته که برای این اطمینان خاطر خود وضعیت فیلم «طلا» به کارگردانی پرویز شهبازی را ملاک قرار داده است، می‌گوید:‌ من از اکران آنلاین خیلی راضی هستم. تا به حال فیلم «طلا» بیش از ۱۰۰ هزار بلیت فروخته و یک و نیم میلیارد تومان هم فروش داشته است. این نوع اکران مزایایی دارد و باید درنظر داشت که همین یک و نیم میلیارد تومان فروش در VOD، معادل چهار و نیم میلیارد فروش در سینماست چرا که از آمارهای عجیب و غریب فروش سینماها فقط ۳۰ درصد در اختیار تهیه‌کننده قرار می‌گیرد ولی در VOD هفتاد درصد. بزرگترین حُسن این سامانه‌های آنلاین این است که تسویه حساب تقریبا نقدی است، در صورتی که از فروش هشت و نیم میلیاردی فیلم «زیر نظر» در سینماها پیش از شیوع کرونا، سینمادارها فقط ۲۰۰ میلیون تومان پول به ما داده‌اند.

به این ترتیب او با بررسی تمام این جوانب و شرایط فعلی جامعه که مشخص نیست در صورت بازگشایی سینماها آیا مردم استقبالی از فیلم‌ها خواهند داشت یا نه، تصمیم گرفته «زیر نظر» را هم روانه اکران انلاین کند.

این فیلم با بازی رضا عطاران، امیر جعفری، مهران احمدی، آزاده صمدی و… از دوشنبه ۲۹ اردیبهشت در ‌VODها نمایش داده می‌شود.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

شرکت‌کنندگان «عصر جدید» و «خنداننده شو» برای اجراهای خارج از این برنامه‌ها، چه‌قدر می‌گیرند؟

به گزارش پایگاه خبری کافه ستاره، دستمزد ابوطالب حسینی، سعید فتحی‌روشن، علی فــریــادی، امــیــرحــســیــن قــیــاســی، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − شش =