مهران رجبی:بازی “پژمان جمشیدی” در “زیر خاکی” متفاوت ترین نقش اوست

به گزارش کافه ستاره، مهران رجبی که کاراکتر دایی مجرد را در سریال رمضانی شبکه ۵ سیما بازی می‌کند گفت: کار “پدر پسری” فانتزی است و وقت بیننده را زیاد نمی‌گیرد، چه خوب و چه بد قبل افطار که همه می‌خواهند لحظات معنوی افطار را درک کنند و دور این سفره بنشینند،‌ سریال تمام می‌شود. البته ساعت ۲۳ هم برای بینندگانی که نتوانسته‌اند در آن ساعت، سریال ما را به نظاره بنشینند قابل رؤیت است. این روزها در شهرک گلستان انتهای اتوبان همت قسمت‌های ۲۶ به بعد را فیلمبرداری می‌کنیم. پروتکل‌های بهداشتی به خوبی اجرا می‌شود و حتی در گریم برای همه بازیگران لوازم گریم مجزا وجود دارد تا اتفاقی نیفتد. هر سه قسمت این سریال ۴۰ قسمتی یک اپیزود و داستان مجزایی دارد.

چرا سریال‌های تلویزیون رمضانی نیستند؟

وی در پاسخ به این سؤال که منتقدین اعتقاد دارند که سریال‌های امسال رمضانی نیست، تصریح کرد: به نظرمن ۵۰ درصد سریال‌ها رمضانی نبودند و تنها چند اثر در تلویزیون ساخته شدند که مخاطب چه از سفره و روزه‌داری شخصیت‌های داستان سریال با این ماه مبارک همذات‌پنداری مستقیم داشتند. شاید یکی از آن‌ها سریال “زیرزمین” باشد که خودم در آن نقش‌آفرینی کردم. اگر متن‌های خوبی بنویسند که متناسب با ماه مبارک رمضان باشد و جایی هم سفره‌های معنوی سحر و افطار را نشان دهد خوب از آب درمی‌آید. واقعاً اگر هم نباشد خیلی نقص نباید ببینیم؛ موضوع جذابیت و کیفیت داشتن سریال‌ها است. وقتی سریال خوب و جذاب باشد در رمضان پخش شود مخاطب خودش را دارد اما مشکل آنجاست که سریال‌ها گاهی این جذابیت‌ها را ندارند. من اعتقاد دارم ما در ماه رمضان بیشتر به سریال‌های طنز و شاد نیاز داریم که مردم ترغیبشان به رسیدن ماه رمضان چند برابر شود.

بازی متفاوت پژمان جمشیدی

رجبی با اشاره به اینکه سریال “زیرخاکی” را می‌بینم، تأکید کرد: این شب‌ها سریال “زیرخاکی” را می‌بینم و بازی پژمان جمشیدی را با تمام کارهایش متفاوت می‌بینم. فرم گریم و لباس‌ها دهه ۵۰ را به خوبی تداعی می‌کند و خوب هم از آب درآمده است.

کسی “پدر پسری” را ببیند کانال تلویزیون را عوض نمی‌کند

این بازیگر قدیمی سینما و تلویزیون درباره انتقادها به سریال “پدر پسری”،‌ گفت: سریال همین‌طور نوشته و فیلمبرداری می‌شود و جلو می‌رود. قسمت ۲۸ به تازگی نوشته می‌شود. (خنده) می‌دانم به نویسنده گفته‌اند مهران‌رجبی‌اش را بیشتر کن! خبر از بازتاب‌ها ندارم اما انتظار هم ندارم بهترین فیلم امسال باشد. وقتی با عجله تولید می‌شود به پیکره کارها لطمه وارد می‌شود. من اعتقاد دارم داستان کمی ضعیف است، زیرا زمان برای بازنویسی و فکر کردن و تأمل کم بوده است؛ دوست داشتم بهتر از این می‌شد اما کسی هم ببیند کانال تلویزیون را عوض نمی‌کند و همان‌جا نگه می‌دارد چون دغدغه‌مند است اما زمان کم و تولید عجله‌ای از آن کیفیت مطلوب کاسته است.

دیالوگ‌های اغراق شده و حرص و جوش‌های پشت صحنه

وی در خصوص دیالوگ‌های اغراق‌شده و حرص و جوش‌های پشت صحنه، خاطرنشان کرد: برخی بازی‌ها اغراق شده است و بازی‌ها کنار هم نمی‌نشیند. هرکدام از بازیگران به گونه‌ای کار و هنرشان را ارائه می‌دهند و این خلاف رأی خردمندان در مجموعه است. مجموعه زمانی جمع می‌شود همه‌چیز کنار هم باشند و این انتقاد خودم در پشت صحنه و سر صحنه است و کمی حرص می‌خورم که برای اینکه بیشتر دیده شویم اغراق شده دیالوگ نگوییم. اینکه نقایص کارمان را ندانیم خیلی بد است.

وقتی تندتند نوشته می‌شود نباید انتظار کار خوبی داشته باشیم

رجبی با اشاره به مصداق بارز “همسران” در بین کارهای اپیزودیک فانتزی، افزود: این دست کارها نیازمند تأمل بیشتری است و حتماً در آن صورت بهتر می‌شود. سریال “همسران” فرم فانتزی بود و آنجا فردوس کاویانی و مهرانه مهین‌ترابی و بازیگران صاحب‌نام دیگر مجموعه‌ای ماندگار را به یادگار گذاشتند. انگار زمان بیشتری برای نگارشش بود و عوامل هم خوب کنار هم نشسته بودند. طبیعتاً باید بپذیریم اگر تند تند نوشته شود و دقیقه ۹۰ تصویب شود نباید انتظار کار خوبی داشته باشیم و سرانجام آن کار معمولی خواهد بود که گاهی اوقات هم به مدد هنر بازیگران و بداهه‌گویی‌هایی که اتفاق افتاده توفیقی پیدا کرده‌اند؛ اما متن‌ها پُر از نقص و اشکال است.

سریال “زیرزمین” را دوست داشتم

او سریال “زیرزمین” را یکی از کارهای مورد علاقه‌ رمضانی‌اش دانست و گفت: سریال “زیرزمین” را بیشتر دوست داشتم و تصورم بر این است بازیگران خوبی کنار هم جمع بودند و داستان دلی و فضای مناسبتی داشت. با هوشمندی کارگردان و نویسنده کمی فلش‌بک به گذشته و آن خانه‌های قدیمی و سنتی که کنار هم می‌نشستند.

شروع سریال “۸۷ متر” کیانوش عیاری

وی با اشاره به شروع سریال “۸۷ متر” تأکید کرد: سریال  “۸۷ متر” کیانوش عیاری در دوران کرونایی تعطیل شد و یکی دو روز است جلوی دوربین رفته و ان‌شاءالله تا سه ماه دیگر تمام می‌شود. سریال نمایش‌خانگی “موچین” هم به پایان رسیده و آماده توزیع است.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

شرکت‌کنندگان «عصر جدید» و «خنداننده شو» برای اجراهای خارج از این برنامه‌ها، چه‌قدر می‌گیرند؟

به گزارش پایگاه خبری کافه ستاره، دستمزد ابوطالب حسینی، سعید فتحی‌روشن، علی فــریــادی، امــیــرحــســیــن قــیــاســی، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 14 =