حسام نواب صفوی:هنرمندان در فضای مجازی می‌توانند الگوی خیلی از افراد باشند

به گزارش کافه ستاره،حسام نواب صفوی بازیگر سینما در خصوص آخرین فعالیت‌های خود در عرصه بازیگری گفت: به تازگی بازی در سریالی بین‌المللی به نام هفت شهر عشق را به پایان رساندم که تولید آن در کشور‌های همسایه اتفاق افتاد.

وی در همین راستا ادامه داد: همچنین بازی در یک پروژه سینمایی را قبول کرده‌ام که هم اکنون در مرحله پیش تولید است و نمی‌توانم اطلاعات بیشتری در مورد آن ارائه کنم، این فیلم از ابتدا هدف رسیدن به جشنواره فیلم فجر را نداشته و به احتمال فراوان اکران بین‌المللی گسترده خواهد داشت.

این بازیگر سینما درباره روند انتخاب نقش در کارنامه کاری خود تاکید کرد: در سینمای ایران با هر کارگردان و هر طیفی کار کرده‌ام، بعد از موفقیت اکران “نهنگ عنبر ۲” و همچنین فیلم کودک “پیشونی سفید” دنبال سوژه تکراری نیستم و نمی‌خواهم خودم را در سینما تکرار کنم، به همین دلیل قویاً به دنبال سوژه‌ای جدید برای بازی در سینما هستم.

وی در همین رابطه اضافه کرد: در حال حاضر به دنبال یک اتفاق نو در سینمای ایران هستم، به طور مثال بیست سال است که از ساخت کیف انگلیسی می‌گذرد، پس از آن با کارگردانان مطرحی کار کردم بنابراین ترجیح می‌دهم آن شروع خوب و کارنامه همکاری با این بزرگان را خراب نکنم.

بازیگر سریال “کیف انگلیسی” درباره وضعیت بازیگری در سالهای گذشته افزود: از نظر من وضعیت بازیگری قبلاً بسیار بهتر از وضع کنونی بود، فیلمبرداری آثار به صورت نگاتیو بود و همین حساسیت‌های فراوانی ایجاد می‌کرد و کارگردانان هر بازیگری را جلوی دوربین نمی‌بردند، اما امروز وضعیت کاملاً عوض شده است.

وی با اشاره به عدم تمایل برای ایفای نقش‌های تکراری تصریح کرد: به شخصه همواره سعی کرده ام که بازیگر یک موج نباشم، بعد از اکران اخراجی‌های ۲ تیپ رسول مورد تایید بسیاری قرار گرفت، بعد از آن فیلم پیشنهادات زیادی مشابه نقش رسول داشتم، اما هیچکدام را قبول نکردم، زیرا اگر قرار بود مشابه آن را بازی کنم به هیچ عنوان خاطره‌ای از نقش رسول باقی نمی‌ماند.

بازیگر فیلم “نهنگ عنبر” اضافه کرد: برخی بازیگران یک نقش را در ۱۰ فیلم بازی می‌کنند، به همین دلیل خودم را درگیر تکرار نمی‌کنم و کارنامه کاری ‌ام نشان داده نقش‌های مختلفی را تجربه کرده ام و ریسک هر نقش سختی را به جان می‌خرم.

وی درباره دیدگاه و وسعت آگاهی خود در زمینه‌های مختلف به عنوان یک بازیگر در سینما افزود: من به تاریخ علاقه فراوانی دارم، شاید سنم به تاریخ قبل از انقلاب اسلامی ایران نمی‌رسد، اما روزشمار تاریخ بعد از انقلاب اسلامی را به خوبی می‌دانم و اکثریت رویداد‌های تاریخی بعد از انقلاب آشنایی کامل دارم.

بازیگر فیلم “پیشونی سفید” درباره اظهارنظر برخی هنرمندان در فضای مجازی اذعان کرد: از نظر من بازیگران هم می‌توانند درباره موضوعات مختلف اظهار نظر کنند اما باید پیشینه‌ای داشته باشند که اگر قرار بر جواب دادن و گفتمان پیش آمد حرفی برای گفتن وجود داشته و آن اظهار نظر خام و از روی احساس نباشد، از نظر من هر فردی که می‌خواهد اظهار نظر کند باید مطالعه و دقت بسیار بالایی داشته باشد.

نواب صفوی راه نجات سینمای ایران را اینگونه تشریح کرد: سینمای ایران شاید در حال زوال است، اما همچنان معتقدم که سینمای ایران می‌تواند نجات پیدا کند، فیلمنامه خوب یکی از راه‌های نجات سینمای ایران است، دیگر نباید سراغ مصادیق ابتذال در سینما برویم و باید سینمایی بسازیم که خانواده‌ها بتوانند به راحتی در کنار یکدیگر از آن لذت ببرند.

وی در همین رابطه اضافه کرد: یکی دیگر از راه‌های خروج سینما از وضعیت شکست تنوع دادن به ژانر‌های سینمایی است، سینمای ایران تاکنون ملودرام عاشقانه و آثار کمدی را به شدت تجربه کرده و به نظرم نیازمند تنوع دادن به داستان، فیلمنامه و ژانر است.

این بازیگر سینما در مورد ظاهر بازیگران و تاثیر آن در جامعه افزود: من به طور طبیعی به خاطر شغل وکالت اکثریت مواقع کت و شلوار و لباس رسمی می‌پوشم، زیرا غیر از این نمی‌توانم در اماکن رسمی حضور پیدا کنم، اما همیشه پوششی را انتخاب می‌کنم که زیاد توی چشم نباشد و سعی می‌کنم هر جایی لباس مناسب آن مکان استفاده کنم.

وی اظهار کرد: نه تنها در ایران بلکه در هر جای دنیا هنرمندان الگوی قشر‌های مختلفی از جامعه هستند و رفتار و کردارشان در جامعه تاثیرگذار خواهد شد، در فضای مجازی رعایت کردن ادب و شخصیت هنرمند در ابتدا از سوی خودش واجب است، هنرمندان نشانه‌های خوبی از یک کشور هستند.

بازیگر فیلم اخراجی‌ها تاکید کرد: هنرمندان در فضای مجازی می‌توانند الگوی خیلی از افراد باشند پس باید رفتاری که در فضای مجازی رخ می‌دهد را به شدت مورد نظر داشته باشند.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

امیر حسین آرمان همبازی پژمان جمشیدی شد

به گزارش پایگاه خبری کافه ستاره، جدیدترین خبر از پروژه فیلم سینمایی بخارست، حکایت از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − سه =