جذاب ترین زنان سینمای ایران(2)

به گزارش پایگاه خبری کافه ستاره، در روز‌های گذشته «هدیه تهرانی» در اکران فیلم «بی همه چیز» حضور پیدا کرد، انتشار تصاویری از او موجی از واکنش‌های تمجیدآمیز را در شبکه‌های اجتماعی به همراه داشت، در این مطلب جذاب‌ترین زنان سینمای ایران را فهرست کردیم.

ترانه علیدوستی

جذاب‌ترین زنان سینمای ایران (۲)

«ترانه علیدوستی» دی ماه سال ۱۳۶۲ در تهران متولد شد. در دوره‌ی دبیرستان مشغول تحصیل در رشته‌ی علوم تجربی بود که در کلاس‌های بازیگری امین تارخ ثبت نام کرد. سال ۱۳۷۹ از طریق همین کلاس‌ها برای بازی در نقش «ترانه پرنیان» در فیلم «من ترانه ۱۵ سال دارم» انتخاب شد. او برای بازی در فیلم «من ترانه ۱۵ سال دارم» جایزه‌ی سیمرغ بلورین بیستمین جشنواره‌ی فیلم فجر، جایزه‌ی نخل زرین از سومین جشنواره‌ی اجتماعی آبادان، جایزه‌ی منتقدین و نویسندگان سینمای ایران را دریافت کرد.

بهترین فیلم‌های او عبارتند از: «درباره الی»، «فروشنده»، «چهارشنبه سوری»


سحر دولتشاهی

جذاب‌ترین زنان سینمای ایران (۲)

«سحر دولتشاهی» متولد ۱۶ مهر ۱۳۵۸ در تهران، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون است. وی مدرک کارشناسی ادبیات نمایشی از دانشگاه سوره و کارشناسی مترجمی زبان فرانسه دارد. او بازیگری را از تئاتر در سال ۱۳۷۹ آغاز کرد، «سحر دولتشاهی» برای اولین بار با ایفای نقش در فیلم سینمایی «چهارشنبه سوری» در سال ۱۳۸۴ به کارگردانی «اصغر فرهادی» توانست سینما را تجربه کند. «سحر دولتشاهی» توانست برای بازی در فیلم «عصر یخبندان» در سی و سومین دورهٔ جشنوارهٔ فیلم فجر و برای بازی در فیلم‌های «عرق سرد» و «چهارراه استانبول» در سی و ششمین دورهٔ جشنوارهٔ فیلم فجر، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن را به دست بیاورد.

بهترین فیلم‌های او عبارتند از: «عرق سرد»، «عصر یخبندان»


طناز طباطبایی

جذاب‌ترین زنان سینمای ایران (۲)

«طناز طباطبایی» متولد ۱۳۶۲ در تهران است. وی فارغ التحصیل رشته کارگردانی تئاتر است. او فعالیت سینمایی خود را در مقام بازیگری از سال ۱۳۸۳ با فیلم «دیشب بابا تو دیدم آیدا» آغاز کرد. او با سریال «میوه ممنوعه» در سال ۸۵ به شهرت رسید او سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن را در سی و هشتمین جشنواره فجر برای ایفای نقش در فیلم «شنای پروانه» دریافت کرد.

بهترین فیلم‌های او عبارتند از: «مرهم»، «رخ دیوانه»، «شنای پروانه»


بهاره کیان افشار

جذاب‌ترین زنان سینمای ایران (۲)

«بهاره کیان افشار» متولد ۱۲ اردیبهشت ۱۳۶۴ در تهران است. او فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی نرم افزار کامپیوتر می‌باشد که کنار بازیگری، کار دکوراسیون و تبلیغات می‌کند و ترانه سرایی هم کرده است. او بازیگری را با گروه تئاتر «آزیتا حاجیان» در ماه‌های اول سال ۸۳ شروع کرد و با معرفی به «محمدرضا شریفی نیا» در سال ۱۳۸۵ برای اولین بار جلوی دوربین سریال «کلاه پهلوی» ظاهر شد.

بهترین فیلم‌های او عبارتند از: «پسر کشی»


دیبا زاهدی

جذاب‌ترین زنان سینمای ایران (۲)

«دیبا زاهدی» متولد ۷ آذر ۱۳۶۸ در تهران است. او در دانشگاه معماری خوانده است و در کلاس‌های بازیگری «حمید سمندریان»، «مهتاب نصیرپور» و «محمد رحمانیان» شرکت کرد. «دیبا زاهدی» برای اولین بار در سال ۱۳۹۲ با بازی در فیلم «پنج ستاره» سینما را تجربه کرد.

بهترین فیلم‌های او عبارتند از: «پنج ستاره»


الناز شاکردوست

جذاب‌ترین زنان سینمای ایران (۲)

«الناز شاکردوست» در ۶ تیر ۱۳۶۳ در تهران به‌دنیا آمد. «الناز شاکردوست» در سن نوزده سالگی با اولین فیلم سینمایی خود «گل یخ» به کارگردانی «کیومرث پوراحمد» پا به عرصه سینما گذاشت. او برای بازی در فیلم «شبی که ماه کامل شد»، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن را از جشنواره فجر دریافت کرد.

بهترین فیلم‌های او عبارتند از: «خفگی»، «شبی که ماه کامل شد»


مهناز افشار

جذاب‌ترین زنان سینمای ایران (۲)

«مهناز افشار» در ۲۱ خرداد ۱۳۵۶ در تهران به دنیا آمد. «مهناز افشار» بازیگری را از سال ۱۳۷۷ با بازی در مجموعه «گمشده» ساخته «مسعود نوابی» در تلویزیون آغاز کرد. در همان سال با فیلم سینمایی «دوستان» همزمان به سینما هم ورود پیدا کرد. او برای ایفای نقش در فیلم «سعادت‌آباد»، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن را از جشنواره فجر به دست آورد.

بهترین فیلم‌های او عبارتند از: «سعادت آباد»، «نهنگ عنبر»، «برف روی کاج ها»


آناهیتا درگاهی

جذاب‌ترین زنان سینمای ایران (۲)

«آناهیتا درگاهی» نقاش و بازیگر متولد هفتم بهمن ماه ۱۳۶۵ در تهران است. او تابه حال نمایشگاه‌های مختلفی کاخ نیاوران، گالری سیحون، موزه هنر‌های زیبای کاخ سعدآباد، گالری کمال الملک به صورت انفرادی و گروهی برگزار کرده است. «آناهیتا درگاهی» دوره بازیگری را نزد فرزاد موتمن گذراند و اولین بار توسط فرزاد موتمن برای بازی در فیلم آخرین بار کی سحرو دیدی انتخاب شد.

بهترین فیلم‌های او عبارتند از: می‌خواهم زنده بمانم


هستی مهدوی فر

جذاب‌ترین زنان سینمای ایران (۲)

«هستی مهدوی‌فر» سال ۱۳۷۰ متولد شد. «مهدوی‌فر» با بازی در مجموعه تلویزیونی «جراحت» محمدمهدی عسگرپور «۱۳۸۶»، وارد عرصه‌ی بازیگری شد. فیلم «سوت پایان» به کارگردانی نیکی کریمی نخستین تجربه‌ی سینمایی «هستی مهدوی فر» بـه حساب می‌آید.

بهترین فیلم‌های او عبارتند از: «ماجرای نیمروز: رد خون»، «چهارشنبه»


ترلان پروانه

جذاب‌ترین زنان سینمای ایران (۲)

«ترلان پروانه» متولد ۱۸ تیر ۱۳۷۷ در شیراز است، او از دوران کودکی وارد این حرفه شده است. «ترلان پروانه» بازی را از سال ۱۳۸۳ با سریال ١٠١ راه برای ذله کردن پدر و مادرها‏ در تلویزیون آغاز کرد. در سال ۱۳۸۴ با فیلم سینمایی چپ دست، سینما را تجربه کرد.

بهترین فیلم‌های او عبارتند از: «فراری»

نگار جواهریان

جذاب‌ترین زنان سینمای ایران (۳)

نگار جواهریان ۲۲ دی ماه ۱۳۶۱ در تهران متولد شد. نگار جواهریان در اولین تجربه بازیگری اش در سینما در سال ۸۰ مقابل دوربین فیلم من ترانه ۱۵ سال دارم ساخته رسول صدرعاملی رفت. نگار جواهریان در سال ۸۰ در اولین تجربه تلویزیونی اش مقابل دوربین سریال باران عشق به کارگردانی احمد امینی و فریدون حسن پور رفت، اما درخشش او در دنیای تلویزیون با سریال زیر تیغ بود.

بهترین فیلم‌های او عبارتند از: «طلا و مس»، «حوض نقاشی»، «طلا»


رعنا آزادی ور

جذاب‌ترین زنان سینمای ایران (۳)

«رعنا آزادی ور» متولد ۱۷ فروردین ۱۳۶۲ در تهران است. او با بازی در فیلم مارمولک (کمال تبریزی، ۱۳۸۲) فعالیت در سینما را آغاز کرد. «رعنا آزادی ور» با بازی در فیلم پارک وی (فریدون جیرانی، ۱۳۸۵) برای بار نخست بازی در نقش اول را همراه با نیما شاهرخ شاهی تجربه کرد.

بهترین فیلم‌های او عبارتند از: «درباره الی»، «مارمولک»


فرشته حسینی

جذاب‌ترین زنان سینمای ایران (۳)

«فرشته حسینی» متولد ششم اردیبهشت ماه ۱۳۷۶ در شهر تهران، بازیگر افغانستانی تبار است که در ایران مشغول به فعالیت هنری است. «فرشته حسینی» بازیگری جلوی دوربین را اولین بار با فیلم «رفتن» به کارگردانی نوید محمودی که او نیز افغانستانی تبار است، تجربه کرد و در نخستین نقش آفرینی خود در سینما، توانست جایزه بهترین بازیگر زن از جشنواره فیلم مراکش را از آن خود کند.

بهترین فیلم‌های او عبارتند از: «رفتن»، «شکستن همزمان بیست استخوان»


غزل شاکری

جذاب‌ترین زنان سینمای ایران (۳)

«غزل شاکری» متولد ۲۲ اسفند ۱۳۵۷ در تهران است. او دختر زنده یاد «فرشته طائرپور» تهیه کننده، مدیر تولید، مجری طرح و فیلمنامه نویس است. اولین نقش آفرینی غزل شاکری در فیلم مرگ ماهی به کارگردانی مرحوم کامبوزیا پرتوی در سال ۱۳۶۶ است.

بهترین فیلم‌های او عبارتند از: «گلنار»، «آینه‌های روبرو»


شیلا خداداد

جذاب‌ترین زنان سینمای ایران (۳)

«شیلا خداداد» متولد چهاردهم آبان ماه سال ۱۳۵۹ است. او اولین بار بازیگری را با بازی در فیلم اعتراض کیمیایی شروع کرد.

بهترین فیلم‌های او عبارتند از: «پسر آدم، دختر حوا»


ویشکا آسایش

جذاب‌ترین زنان سینمای ایران (۳)

«ویشکا آسایش» ۱۶ آبان ۱۳۵۱ در تهران متولد شد. هنوز «ویشکا آسایش» را پس از سال‌ها با اولین نقشی که بازی کرد یعنی قطام در سریال امام علی می‌شناسند.

بهترین فیلم‌های او عبارتند از: «ورود آقایان ممنوع»، «گورکن»، «نهنگ عنبر»


الهام حمیدی

جذاب‌ترین زنان سینمای ایران (۳)

«الهام حمیدی »در هشتم آذر ماه سال ۱۳۵۶ در تهران متولد شد. او لیسانس حسابداری از دانشگاه آزاد اسلامی دارد. در سال ۱۳۸۴ برای بازی در فیلم سینمایی «خیلی دور خیلی نزدیک»، موفق به کسب تندیس زرین بهترین بازیگر نقش مکمل زن، از جشن خانه سینما گردید.

بهترین فیلم‌های او عبارتند از: «خیلی دور خیلی نزدیک»، «زیرتیغ»


هانیه توسلی

جذاب‌ترین زنان سینمای ایران (۳)

«هانیه توسلی» بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر ایرانی است. از نخستین کارهایش در سینما حضور در فیلم سینمایی سگ کشی بهرام بیضایی بود. با فاصلهٔ یکی دو سال تندیس بهترین بازیگر نقش اول زن را برای بازی در شب‌های روشن از «هفتمین جشن خانه سینما» گرفت. او همچنین در سی و یکمین دوره جشنواره فیلم فجر در سال ۱۳۹۱، برای بازی در فیلمِ دهلیز، برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن شد.

بهترین فیلم‌های او عبارتند از: «شب‌های روشن»، «دهلیز»


لیلا اوتادی

جذاب‌ترین زنان سینمای ایران (۳)

«لیلا اوتادی» متولد ۱۳۶۲ دانش آموخته کارشناسی معماری داخلی از دانشگاه هنر تهران است. وی کار خود را با فیلم چشمان سیاه ساخته ایرج قادری آغاز کرد، اما برای اولین بار با سریال مهر و ماه به کارگردانی سید فیاض موسوی دیده شد.

بهترین فیلم‌های او عبارتند از: «آزاد به قید شرط»


میترا حجار

جذاب‌ترین زنان سینمای ایران (۳)

«میترا حجار» متولد ۱۳۵۵ است که در زمینه موسیقی هم فعالیت دارد. بازیگری را از سال ۱۳۷۶ با حضور در نقشی کوتاه در فیلم غریبانه ساخته احمد امینی آغاز کرد. بازی در مجموعه پلیس جوان به کارگردانی سیروس مقدم اولین تجربه حضورش در تلویزیون بود.

بهترین فیلم‌های او عبارتند از: «متولد ماه مهر»، «اعتراض»

درباره‌ی Admin

همچنین ببینید

فیاضی: به دلیل ابتلای مجدد به کرونا در بیمارستان بستری شده‌‌ام

به گزارش پایگاه خبری کافه ستاره، رضا فیاضی ، پیرامون ابتلای مجدد خود به بیماری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.