جذاب‌ترین مردان سینمای ایران

به گزارش پایگاه خبری کافه ستاره، انتشار تصاویری از پارسا پیروزفر در مراسم اکران فیلم «آتابای» موجی از واکنش‌های تمجیدآمیز را در شبکه‌های اجتماعی به همراه داشت، در این مطلب جذاب‌ترین مردان سینمای ایران را فهرست کردیم.

پارسا پیروزفر

تمام پارسا پیروزفر‌های سینمای ایران در یک فهرست

«پارسا پیروزفر» متولد ۱۳۵۱ در تهران است. او فارغ‌التحصیل نقاشی از دانشکده هنر‌های پردیس دانشگاه تهران است. از سال ۱۳۷۰ تا ۱۳۷۴ در تئاتر‌های دانشجویی و تئاتر عروسکی به بازی پرداخت. فیلم «پری» نخستین تجربه‌ی او در عرصه‌ی بازیگری است.در سال ۱۳۹۴ «پارسا پیروزفر» نمایش ۸ اپیزودی ماتریوشکا را که خود بر اساس داستان‌های کوتاه آنتون چخوف ترجمه کرد، به صورت تک نفره به اجرا درآورد. این نمایش توانست برنده تندیس زرین بهترین بازیگر مرد در بخش بین‌الملل جشنواره فجر شود.

بهترین فیلم‌های او عبارتند از: «شیدا»، «نقاب»، «مهمان مامان»، «اشک سرما»


بهروز وثوقی

تمام پارسا پیروزفر‌های سینمای ایران در یک فهرست

بهروز وثوقی از ستایش شده‌ترین و به عقیده‌ی بسیاری از اهالی سینما و هنرمندان بهترین بازیگر تاریخ سینمای ایران است. بازیگری که با فیلم هایش خیلی‌ها را عاشق دنیای هنر کرد.نخستین فیلم سینمایی مورد توجه او صد کیلو داماد به کارگردانی عباس شباویز در سال ۱۳۴۰ بود. وی در سال ۱۳۴۸ توسط مسعود کیمیایی به فیلم قیصر دعوت شد و این نقطه شروع وی به عنوان یک بازیگر مطرح بود، بازی وی در این فیلم مورد توجه عموم و علاقه‌مندان به سینما قرار گرفت.

بهترین فیلم‌های او عبارتند از: «گوزن‌ها»، «قیصر»، «کندو»، «تنگسیر»، «داش آکل»


محمدعلی فردین

تمام پارسا پیروزفر‌های سینمای ایران در یک فهرست

محمدعلی فردین ۱۵ بهمن ۱۳۰۹ در تهران در خیابان ادیب‌الممالک خیابان ری به دنیا آمد. پدرش علی گل فردین هرچند کارمند اداره تسلیحات بود، اما بازیگر تئاتر و از دوستان تقی ظهوری بود. فردین ابتدا بخت خود را در ورزش امتحان کرد و با وجود مخالفت پدرش کشتی‌گیر شد.حضور فردین در سینمای ایران با موفقیت ملودرام‌هایی که در میانه دهه ۴۰ بازی می‌کرد. به اوج خود رسید. او جوان اول سینمای ایران بعد از افول ناصر ملک مطیعی شده بود. موفقیت فیلم گنج قارون (۱۳۴۴) نقش مهمی در تثبیت ستارگی فردین داشت.

بهترین فیلم‌های او عبارتند از: «گنج‌قارون»، «غزل»،«بابا شمل»


شهاب حسینی

تمام پارسا پیروزفر‌های سینمای ایران در یک فهرست

«سیدشهاب الدین حسینی» در سال ۱۳۵۲ در تهران متولد شد و تحصیلات خود را بصورت ناتمام در رشته روانشناسی رها کرد. از سال ۱۳۷۷ فعالیت خود را بطور حرفه‌ای آغاز کرد و در عرصه‌های مختلف هنری به ایفای نقش پرداخت. او در سال ۱۳۷۹ با سریال «پس از باران» پا به عرصه بازیگری گذاشت.«شهاب حسینی» در سال ۱۳۸۰ با بازی در فیلم «رخساره» ساخته «امیر قویدل» وارد سینما شد. وی اولین سیمرغ خود را برای بازی در فیلم «سوپر استار» دریافت کرد.

بهترین فیلم‌های او عبارتند از: «جدایی نادر ازسیمین»، «فروشنده»، «درباره الی»، «سوپر استار»


سعید کنگرانی

تمام پارسا پیروزفر‌های سینمای ایران در یک فهرست

سعید کنگرانی در دوران نوجوانی روی صحنه تئاتر بازیگری می‌کرد و سینما را با ایفای نقشی کوتاه در فیلم رضا موتوری به کارگردانی مسعود کیمیایی آغاز کرد.بعد از آن در فیلم دایره مینا با داریوش مهرجویی کار کرد، فیلمی که تا مدت‌ها رنگ اکران را به خود ندید و چند سالی به علت سوژه جنجالی‌اش توقیف ماند. فیلم در امتداد شب زمستان ۱۳۵۶ روی پرده آمد و با چهارمیلیون تومان فروش، رکورد ریالی فروش فیلم‌های ایرانی در تهران را شکست.

بهترین فیلم‌های او عبارتند از: «دایی جان ناپلئون»، «در امتداد شب»، «دایره مینا»


امیر جدیدی

تمام پارسا پیروزفر‌های سینمای ایران در یک فهرست

«امیر جدیدی» متولد ۳۱ خرداد ۱۳۶۳ در تهران است. او مدرک کارشناسی مهندسی صنایع و کارشناسی ارشد مدیریت MBA از دانشگاه آزاد دارد. «امیر جدیدی» مربی تنیس «هومن سیدی» بود و با هم دوست بودند. «هومن سیدی»، او را تشویق به بازیگری می‌کند و برای اولین تجربه‌اش از وی برای بازی در فیلم سینمایی «آفریقا» به کارگردانی خودش در سال ۱۳۸۹ دعوت می‌کند. او تابحال موفق به دریافت یک سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد در سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر برای فیلم‌های «عرق سرد» و «تنگه ابوقریب» شده است. او در تئاتر هم به فعالیت پرداخت و در زمینه بازیگری تئاتر هم توانست افتخاراتی را کسب کند.

بهترین فیلم‌های او عبارتند از: «من»، «سیزده»، «اژد‌ها وارد می‌شود»، «رخ دیوانه»، «عرق سرد»، «قهرمان»


سعید راد

تمام پارسا پیروزفر‌های سینمای ایران در یک فهرست

احمد سعید حق‌پرست راد مشهور به سعید راد، زاده ۴ آبان ۱۳۲۳ در تهران نمایشنامه‌نویس و بازیگر سینما و تلویزیون ایران است. راد فارغ التحصیل مهندسی منابع طبیعی ار پردیس کشاورزی دانشگاه تهران است. سعید راد از سال ۱۳۴۷ به فعالیت در سینما پرداخت. دوستی اش با امیر نادری عکاس فیلم فاتحین صحرا در سال ۱۳۵۰ باعث شد در این فیلم اولین تجربه بازیگری خود را بدون آموزش قبلی بدست آورد.

بهترین فیلم‌های او عبارتند از: «خداحافظ رفیق»، «تنگنا»، «صادق کرده»


فریبرز عرب نیا

تمام پارسا پیروزفر‌های سینمای ایران در یک فهرست

«فریبرز عرب نیا» در سال ۱۳۴۳ در تهران متولد شد. او پس از گذراندن تحصیلات دانشگاهی و دوره‌های تخصصی تئاتر و سینما به شکل حرفه‌ای وارد کار شد و تئاتر را در کانون تئاتر تجربی زیر نظر استاد «حمید سمندریان» و سینما را در دوره‌ای دو ساله در مجتمع آموزشی سینما آموخت.«فریبرز عرب‌نیا» تا قبل از سال ۱۳۷۴ در چندین فیلم بازی کرده بود، اما هیچگاه نتوانست توانایی‌هایش را به معرض نمایش بگذارد وقتی از طرف «مسعود کیمیایی» برای بازی در فیلم «ضیافت» از او دعوت شد، همگان بر این عقیده بودند که کیمیایی قهرمان خود را یافته‌است.

بهترین فیلم‌های او عبارتند از: «سلطان»، «شوکران»


امیر آقایی

تمام پارسا پیروزفر‌های سینمای ایران در یک فهرست

«امیر آقایی» متولد ۱۰ مرداد ۱۳۵۴ در ارومیه است. «امیر آقایی» از ابتدا به بازیگری و سینما علاقه داشت و در دانشگاه در رشته تئاتر قبول شد و کارش را با تئاتر آغاز کرد. وی برای اولین بار با بازی در سریال تلویزیونی «خاک سرخ» به کارگردانی «ابراهیم حاتمی‌کیا» در سال ۱۳۸۰ پا به عرصه تصویر گذاشت.او سینما را برای اولین بار با بازی در فیلم سینمایی «ارتفاع پست» به کارگردانی «ابراهیم حاتمی‌کیا» و با همکاری «اصغر فرهادی» در سال ۱۳۸۰ تجربه کرد. او برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای فیلم «شنای پروانه» در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر شد.

بهترین فیلم‌های او عبارتند از: «شنای پروانه»، «بدون تاریخ، بدون امضا»


محمدرضا فروتن

تمام پارسا پیروزفر‌های سینمای ایران در یک فهرست

«محمدرضا فروتن» متولد ۷ دی ۱۳۴۷ و دکتری روان‌شناسی بالینی ازدانشگاه آزاد است. او در چند سال اول شروع فعالیتش، پس از آموزش در کلاس‌های آزاد بازیگری زیر نظر «حمید سمندریان»، در اوایل دهه ۱۳۷۰ نقش کوتاهی در فیلم با نام «هدف» ایفا کرد.او برای بازی درخشان در فیلم «قرمز» جایزه سیمرغ بلورین هفدهمین جشنواره فیلم فجر را دریافت کرد.

بهترین فیلم‌های او عبارتند از: «قرمز»، «دوزن»، «شب یلدا»، «زیر پوست شهر»

فرزان دلجو

جذاب‌ترین مردان سینمای ایران (۲)

«فرزان دلجو» متولد ۱۱ بهمن ۱۳۲۹ در تهران، بازیگر، نویسنده و کارگردان است. وی فعالیت هنری را با نوشتن داستان‌های دنباله‌دار مجله‌های هفتگی، مقاله و گزارش‌های مطبوعاتی با همکاری مداوم برادرش امیر مجاهد آغاز کرد. نخستین فیلم او بنام «یاران»، با ۶۰ هزار تومان سرمایه شخصی خودش تهیه شد، که در سینما کاپری (بهمن) به نمایش درآمد.

بهترین فیلم‌های او عبارتند از: «یاران»، «بوی گندم»


حامد بهداد

جذاب‌ترین مردان سینمای ایران (۲)

«حامد بهداد» در ۲۶ آبان ماه ۱۳۵۲ در مشهد به دنیا آمد. پس از پایان دبیرستان در رشته بازیگری تئاتر در دانشگاه آزاد تهران به ادامه تحصیل مشغول شد. در همین دوره در کلاس‌های بازیگری حمید سمندریان هم شرکت می‌کند. در همان دوران دانشجویی در چند تئاتر مختلف و فیلم کوتاه بازی کرد تا اینکه توسط «رامبد جوان» به «همایون اسعدیان» معرفی شد تا اولین حضور خود در سینمای حرفه‌ای را با فیلم «آخر بازی» تجربه کند. در سال ۱۳۸۹ با ایفای نقش ناصر در فیلم سینمایی «جرم» ساخته «مسعود کیمیایی» توانست سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را در بیست و نهمین دوره جشنواره فیلم فجر به دست آورد.

بهترین فیلم‌های او عبارتند از: «بوتیک»، «قصر شیرین»، «جرم»، «آرایش غلیظ»


بیژن امکانیان

جذاب‌ترین مردان سینمای ایران (۲)

«بیژن امکانیان» در ۲۷ مرداد ۱۳۳۲ در شهر آبادان متولد شده است. او فارغ التحصیل لیسانس تئاتر از دانشکده هنر‌های زیبای دانشگاه تهران می‌باشد. امکانیان، اولین بازی خود را در سال ۱۳۶۰ با فیلم آفتاب نشین ها، مقابل علی نصیریان انجام داد و بعد از آن به فعالیت خود در زمینه بازیگری ادامه داد؛ بازی وی در فیلم سینمایی «گل‌های داوودی» از جمله نقش‌های ماندگار وی در سینما محسوب می‌شود که یاد آور خاطرات زیادی برای نسل دهه شصتی می‌باشد.

بهترین فیلم‌های او عبارتند از: «گل‌های داوودی»، «اواز تهران»، «تقاطع»


پدرام شریفی

جذاب‌ترین مردان سینمای ایران (۲)

«پدرام شریفی» متولد سال ۱۳۶۶ بازیگر ایرانی است. فعالیت خود را در بازیگری با تئاتر شروع کرده‌است. «پدرام شریفی» را «شهرام مکری» با فیلم «ماهی و گربه» به سینما معرفی کرد. «شریفی» در جشنواره فیلم فجر سال ۹۴ در سه تا از مهم‌ترین فیلم‌های سال حضور پیدا می‌کند و در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر به چهره‌ای آشنا تبدیل می‌شود. او در این سال در فیلم‌های مهم «بادیگارد»، «سیانور» و «متولد ۶۵» ایفای نقش می‌کند.

بهترین فیلم‌های او عبارتند از: «متولد ۶۵»،«هم گناه»


نوید محمدزاده

جذاب‌ترین مردان سینمای ایران (۲)

«نوید محمدزاده» در فروردین ماه سال ۱۳۶۵ در شهر ایلام متولد شد. او تا سال ۸۶ فعالیت حرفه‌ای نداشته، اما در این سال در فیلم «در میان ابرها» به کارگردانی «روح الله حجازی» در نقش مکمل مرد بازی کرده است. «نوید محمدزاده» دوبار پیاپی موفق به دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد جشنواره فیلم فجر و همچنین تندیس بهترین بازیگر مرد جشن حافظ گردیده‌است.

بهترین فیلم‌های او عبارتند از: «عصبانی نیستم»، «ابد ویک روز»، «متری شش ونیم»، «سرخپوست»، «مغز‌های کوچک زنگ زده»


امیرحسین آرمان

جذاب‌ترین مردان سینمای ایران (۲)

«امیرحسین آرمان» متولد ۱۴ آبان ۱۳۶۱ در تهران است. وی فعالیت سینمایی خود را در مقام بازیگری از سال ۱۳۸۵ با فیلم «هدف اصلی» آغاز کرد. این بازیگر علاوه بر بازیگری در حرفه مدلینگ، خوانندگی و موسیقی هم فعالیت دارد و تا به حال چندین قطعه از وی منتشر شده است.

بهترین فیلم‌های او عبارتند از: «برف روی شیروانی داغ»


مهرداد صدیقیان

جذاب‌ترین مردان سینمای ایران (۲)

«مهرداد صدیقیان» متولد ۱۳۶۷ در تهران است. وی فعالیت سینمایی خود را در مقام بازیگری از سال ۱۳۸۴ با فیلم «عصر جمعه» آغاز کرد. با بازی در فیلم «اتوبوس شب» به شهرت رسید.

بهترین فیلم‌های او عبارتند از: «اتوبوس شب»، «عصر جمعه»


بهرام رادان

جذاب‌ترین مردان سینمای ایران (۲)

«بهرام رادان» در ۸ اردیبهشت ماه سال ۱۳۵۸ در تهران متولد شد. او فارغ التحصیل رشته مدیریت بازرگانی از دانشگاه آزاد اسلامی می‌باشد. او دوره بازیگری را در سال ۱۳۷۸ و در آموزشگاه هیوا فیلم گذراند. در اولین حضور سینمایی تنها به واسطه چهره اش شناخته شد و «شور عشق» به سومین فیلم پرفروش آن سال تبدیل شد. «بهرام رادان» در همان سال در دو فیلم دیگر به نام‌های «آواز قو» و «آبی» جلوی دوربین رفت.

بهترین فیلم‌های او عبارتند از: «سنتوری»، «کنعان»


جواد عزتی

جذاب‌ترین مردان سینمای ایران (۲)

«جواد عزتی» متولد ۲۰ دی ۱۳۶۰ بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ایران و فارغ‌التحصیل تئاتر از دانشگاه سوره است. او از سال ۱۳۷۵ به‌صورت حرفه‌ای وارد دنیای بازیگری شده‌است. عزتی ابتدا در تئاتر فعالیتش را شروع و سپس در سال ۱۳۸۱ اولین کار تلویزیونی‌اش را بازی کرده‌است. عزتی تا به امروز سه بار نامزد دریافت سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر شده است.

بهترین فیلم‌های او عبارتند از: «ماجرای نیمروز»، «لاتاری»، «شنای پروانه»، «زخم کاری»


علی شادمان

جذاب‌ترین مردان سینمای ایران (۲)

«علی شادمان» متولد ۴ آذر ۱۳۷۵ در شهر ایلام است. اولین بار سال ۱۳۸۵ وقتی تنها ۱۰ سال داشت کنار گلشیفته فراهانی با فیلم میم مثل مادر جلوی دوربین رفت ویکسال بعد در فیلم صد سال به این سال‌ها بازی کرد.

بهترین فیلم‌های او عبارتند از: «جاندار»، «شنای پروانه»، «می‌خواهم زنده بمانم»

درباره‌ی Admin

همچنین ببینید

فیاضی: به دلیل ابتلای مجدد به کرونا در بیمارستان بستری شده‌‌ام

به گزارش پایگاه خبری کافه ستاره، رضا فیاضی ، پیرامون ابتلای مجدد خود به بیماری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.