محمد شیری: سرطان خون دارم و کرونا برایم خطرناک است

به گزارش پایگاه خبری کافه ستاره، محمد شیری پیرامون وضعیت سلامتی خود گفت: فروردین‌ماه امسال دچار بیماری کرونا شدم، اما خوشبختانه کرونای من ضعیف بود. ۲۳ روز در قرنطینه خانگی بودم و پس از آن مشغول فعالیت بازیگری شدم.

وی در همین راستا افزود: اینکه کرونای من ضعیف بود دلیل داشت. با شیوع گسترده ویروس کرونا، دکتر به من گفته بود که اگر واکسن آنفولانزا نزنم، در صورت ابتلا به کرونا مرگم حتمی است. یک روز مصاحبه رادیویی داشتم و پیرامون این موضوع صحبت کردم. سه روز بعد از پخش این مصاحبه رادیویی شخص ناشناسی با من تماس گرفت و گفت که برادرزاده من مصاحبه رادیویی شما را از نروژ شنیده و برای شما سوغاتی فرستاده است و از من آدرس خواست.

 

محمد شیری: به دلیل ابتلا به سرطان خون مقاومت بدنم پایین است/جمشید هاشم‌پور بهبود پیدا کرد

بازیگر مجموعه تلویزیونی «گنج مظفر» در همین راستا ادامه داد: پس از چندی بسته‌ای به در خانه من رسید که متوجه شدم برادرزاده آن شخص برای من واکسن آنفولانزا فرستاده است. محبت آن جوان که پس از ۲۷ سال زندگی در خارج از کشور هنوز فرهنگ و منش ایرانی خود را حفظ کرده بود و به فکر هموطن خود بود، اشک مرا در آورد و تا آخر عمرم شرمنده لطف او هستم. نمی‌دانم اگر این واکسن را نمی‌زدم چه سرنوشتی پیدا می‌کردم. 

بازیگر مجموعه تلویزیونی «شب‌های ببره» با اشاره به سلامتی جمشید هاشم‌پور اظهار کرد: من با دوست هنرمندم جمشید هاشم‌پور واکسن کرونا را زدیم و او کرونا گرفت و دو سه روزی است که حال هاشم‌پور بهتر شده است.

این بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون عنوان کرد: بعد از تزریق واکسن عوارضی نداشتم. اما به دلیل بیماری سرطان خون مقاومت بدنم پایین است به همین دلیل یک طرف صورتم درد خیلی زیاد و غیرقابل تحملی گرفت و خوشبختانه برطرف شد. ۲ سال پیش سر سریال «دو قلوها» به طور اتفاقی متوجه این موضوع شدم. صبح قبل از رفتن سر فیلمبرداری از خواب بیدار شدم و دیدم پا‌های من تاول زده است. پس از آن به بیمارستان و متخصص پوست مراجعه کردم که دکتر به من گفت تاول به دلیل بیماری زونا است و با مصرف پماد برطرف می‌شود، اما گلبول‌های سفید تو بالا است و حتما باید دکتر خون بروی، سپس پیش یکی از دوستان پزشک و متخصص خون رفتم و با انجام آزمایش مشخص شد سرطان خون دارم.

شیری با اشاره به فعالیت خود در عرصه بازیگری گفت: در سریال نمایش خانگی «جیران» به کارگردانی حسن فتحی و همینطور در چهار قسمت سریال «خاتون» به کارگردانی تینا پاکروان بازی دارم که با دو جلسه شب‌کاری بازی من در «خاتون» تمام می‌شود.

بازیگر سریال «ساختمان پزشکان» با اشاره به توقف فیلمبرداری مجموعه «جیران» اظهار کرد: به دلیل فوت پدر حسن فتحی فیلمبرداری این مجموعه متوقف شده است. همانطور که می‌دانید این سریال درباره جیران، همسر ناصرالدین‌شاه است و من هم یکی از شخصیت‌های دربار را بازی می‌کنم که با از سرگیری این مجموعه بازی من تا انتها که فکر می‌کنم دو سالی طول بکشد ادامه خواهد داشت.

این بازیگر پیشکسوت با بیان اینکه بعد از علی حاتمی کارگردان نام‌آشنای این مملکت که روانش شاد باشد، من حسن فتحی را شاعر سینما می‌دانم، اظهار کرد: فتحی از کنار یک پلان هم به راحتی نمی‌گذرد. تمجید و تعریف من در حال حاضر به این خاطر نیست که با او کار می‌کنم که قبل از این هم بار‌ها درباره او همین‌ها را گفته بودم. کارنامه کارگردانی حسن فتحی به خوبی گویای همه‌چیز است و حاجت به دلیل و برهان هم ندارد.

شیری با اشاره به سریال ماندگار «شب دهم» ساخته حسن فتحی عنوان کرد: مجموعه تلویزیونی «شب دهم» سال ۱۳۸۰ ساخته شد و یک سال بعد از آن از تلویزیون پخش شد. کارگردانی، فیلمنامه، مجموعه بازیگران، موسیقی، طراحی صحنه و … هنوز هم دیدنی و مثال‌زدنی است و گذر زمان از ارزش این کم نکرده است. قطع به یقین شخصی که دین نداشته باشد و کافر هم باشد تحت‌تاثیر این سریال قرار می‌گیرد. یا درام عاشقانه مجموعه «شهرزاد» با پس‌زمینه تاریخی که هر بار می‌بینم برایم تازگی دارد. یقین دارم مجموعه «جیران» هم پربیننده باشد و جزو سریال‌های خوب در خاطره من ثبت شود.

بازیگر فیلم سینمایی «دردسر بزرگ» با اشاره به سریال مذهبی «بیعت» بیان کرد: در دهه ۶۰ خورشیدی، اولین سریال مذهبی را در برنامه «سینما تئاتر» شبکه دو که بسیاری از بازیگران دیگر هم بودند ساختیم. سریال «بیعت» در آن سال به نوعی آغاز کننده ساخت مجموعه‌های مذهبی بود که مورد استقبال مردم قرار گرفت و با ساخت این سریال بازیگران دیگری هم در مجموعه‌های مختلفی با تم مذهبی‌تاریخی بازی کردند.

وی ضمن تاکید بر اهمیت فیلمنامه برای تولید مجموعه‌هایی با سوژه مذهبی و عاشورایی اظهار کرد: اما اهمیت فیلمنامه و در کنار آن کارگردانی که دانش و بینش درستی داشته باشد هم در ساخت مجموعه‌های مذهبی مهم است. به همین دلیل تعداد سریال‌ها و فیلم‌های ماندگار در این حوزه اندک است و همه هم همین‌ها را دیده‌اند و می‌شناسند.

محمد شیری: به دلیل ابتلا به سرطان خون مقاومت بدنم پایین است/جمشید هاشم‌پور بهبود پیدا کرد

بازیگر سریال «قهر و آشتی» با اشاره به علاقه خود برای حضور در مجموعه‌های تاریخی و مذهبی بیان کرد: من همانند خیلی از دوستان علاقه دارم در این حوزه باز هم بازی کنم، اما مخاطب هم باید من را در این مجموعه‌ها بپذیرد و از طرف مردم مورد پذیرش قرار بگیرم. بعد از بازی در «شب‌های برره» و پربیننده بودن و تکرار آن، مردم هنوز هم بازی من را در این سریال به یاد می‌آورند و گاهی در کوچه و خیابان با نام سالارخان صدایم می‌زنند.

محمد شیری ضمن تاکید بر اهمیت تسریع واکسیناسیون عمومی خاطرنشان کرد: متاسفانه آمار سرایت ویروس کرونا در کشور ما رشد صعودی پیدا کرده و تنها با واکسیناسیون عمومی می‌توان آن را مهار کرد. در این وضعیت با واکسیناسیون عده‌ای و در اولویت قرار دادن برخی مشاغل نمی‌توان امیدی به بهبود داشت و برای قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا، واکسینه شدن تمامی مردم ضروری است.

درباره‌ی Admin

همچنین ببینید

سرنوشت عجیب چند بازیگر سریال مختارنامه

به گزارش پایگاه خبری کافه ستاره، سریال مختارنامه در سالیان اخیر بارها و بارها از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.