گزارشی از باورنکردنی‌های پشت پرده نقل‌و‌انتقالات فوتبال

به گزارش پایگاه خبری کافه ستاره، فصل نقل‌و‌انتقالات فوتبال ایران روزهای عجیبی را سپری می‌کند. با این‌که کار برخی تیم‌ها مثل پرسپولیس در نقل‌و‌انتقالات تقریبا تمام شده و آنها فهرست فصل آینده خود را با جذب ۷‌بازیکن جدید بسته‌اند، اما هنوز تعدادی از باشگاه‌ها، مثل تراکتور یا فولاد، وارد پنجره نشده‌اند؛ آن هم در فصلی که انصافا هیچ ستاره‌ای در لیگ معرفی نشد. اکثر بازیکنانی که انتظار می‌رفت، ستاره بودند مثل وحید امیری، مهدی ترابی، محمد محبی، مهدی قائدی، علی کریمی، امید نورافکن و… اما در مجموع لیگ بی‌کیفیتی را پشت سر گذاشتیم و تبعات آن، همین کسادی در بازار نقل‌و‌انتقالات است. با این حال، اتفاقات عجیبی هم پشت پنجره نقل‌و‌انتقالات رخ داده که خواندن بخشی از آن جالب است. به دلیل شکایت احتمالی بازیکنان و باشگاه‌ها، مجبوریم به نام آنها اشاره‌ای نکنیم و نزد خودمان محفوظ باقی بماند.

قرارداد در جگرکی
یکی از فوتبالیست‌های نامدار کشورمان برای آن که با سرمربی تیم جدید خود به توافق برسد، مجبور شد به یک جگرکی برود! این اتفاق عجیب در حالی رخ داد که بازیکنان معمولا در دفتر باشگاه‌ها یا نهایتا در دفتر یکی از مدیران باشگاه در جای دیگری غیر از فضای فوتبالی قرار می‌گذارند اما علاقه یک مربی به دل، جگر، قلوه و خوش‌گوشت باعث شده این بازیکن برای توافق، به جگرکی برود. البته این توافق، نان و آب حسابی هم داشت زیرا قرارداد این بازیکن نسبت به فصل قبل، یک و نیم میلیارد بیشتر شد.

بازیکنی که ۳ میلیارد گران شد
مهاجم یک تیم تهرانی، به تازگی به تیم دیگری رفته و هواداران تیم جدید از جذب این بازیکن خیلی خوشحال هستند. البته شنیده می‌شود قرارداد این بازیکن نسبت به فصل قبل ۳ میلیارد افزایش یافته است. در لیگ قبلی، مهاجم یاد شده فقط ۵۰۰ میلیون تومان قرارداد بسته بود که به خاطر جدایی مجبور شد ۱۰ درصد از پول قرارداد را هم ببخشد، اما حالا ۳ میلیارد تومان گرانتر شده و به تیم جذاب‌تری نقل مکان کرده است. با این نشانه‌ها، شاید نام این بازیکن را پیدا کرده باشید!

خودم اسپانسر می‌آورم!
ماجرای بعدی به یک مربی جوان اختصاص دارد. این مربی به مدیران یکی از باشگاه‌های مطرح ایران قول داده در صورتی که سرمربی آن تیم شود، اسپانسر ۲۵‌میلیارد تومانی می‌آورد تا مشکلات مالی را از بین ببرد. البته همه می‌دانند که وظیفه یک مربی، فقط مباحث فنی است و اگر شایستگی فنی داشته باشد باید به جرگه مربیان لیگی اضافه شود، اما وضعیت این مربی متفاوت است و با زور اقتصادی دوستانش قصد نزدیک شدن به نیمکت یکی از تیم‌های لیگ‌برتری را دارد.

یک قرارداد برای ۸ نفر!
عجیب تر از همه، قرارداد یک بازیکن کاملا معمولی با یک باشگاه بزرگ است که جیب ۸نفر را حسابی پر کرد. این بازیکن در فصل قبل تنها ۱۱ بار برای تیمش به میدان رفته بود اما حالا به عنوان یک ستاره و با کلی تبلیغ وارد یک باشگاه بزرگ و پرستاره شد آن هم با قراردادی به مبلغ ۳ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان. جالب این‌که از این مبلغ تنها ۷۰‌درصد به بازیکن می‌رسد و در ۳۰ درصد دیگر، ۷ نفر شریک هستند. از مدیربرنامه‌ و وکیلش گرفته تا مربی تیم پیشین، مربی تیم جدید و دو مدیر باشگاهی به همراه یک واسطه. این اتفاقات فقط در فوتبال ایران رخ می‌دهد.

قرارداد ۱۰‌میلیاردی
یکی از بازیکنان معروف لیگ‌برتر که معمولا چهره‌ای شاکی دارد ، در مذاکره با باشگاهش توانست قراردادی عجیب و غریب امضا کند. او که سال گذشته با باشگاه توافق سه میلیاردی کرده بود، امسال رقم قرارداد خود را به ۱۰ میلیارد تومان رساند! افزایش ۷ میلیاردی قرارداد او شاهکاری بود که به دست مدیران باشگاه رقم خورد. جالب اینجاست به آقای بازیکن گفته‌اند به جای بخش عمده‌ای از پولش می‌توانند به او یک واحد آپارتمان در یکی از مناطق خوب تهران بدهند. بازیکن هم قبول کرده است. در قرارداد هم تنها رقم پرداختی را ذکر کرده‌اند و سند زدن خانه به نام او در قرارداد ذکر نشده است.

پورسانت بالا رفت
معمولا به این شکل است که ایجنت و مدیربرنامه‌ها تنها صاحب ۱۰درصد از کل مبلغ قراردادها می‌شوند و این مبلغ به صورت معمول از قسط اول باشگاه به بازیکن پرداخت می‌شود تا مشکلات حقوقی پیش نیاید اما برای این فصل و با توجه به قانون جدید نقل‌و‌انتقالات که حضور بازیکنان و مربیان خارجی را ممنوع کرده، پورسانت‌ها هم دچار تغییر شده است. مثلا بازیکنی که فصل قبل قرارداد ۹۰۰ میلیون تومانی داشت، به ایجنتش تنها ۹۰ میلیون رساند اما امسال با قراردادی ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیونی به تیم دیگری رفته و پورسانتی که به ایجنتش می‌رسد، بیش از ۳۵ درصد بالا رفته است. حالا این فرد چیزی نزدیک به ۷۵۰ میلیون تومان از کل قرارداد بازیکن خود درآمدزایی کرده است!

ماجرای یک فسخ غیرقانونی
بازیکنی که همیشه سعی می‌کند نشان با‌غیرت و با‌تعصب داشته باشد و به هواداران نزدیک شود، دست به کاری غیرقانونی زد. او که با باشگاهش یک سال دیگر و به ارزش ۵/۲میلیارد تومان قرارداد داشت، با استفاده از رابطه دوستانه‌اش با آقای مدیر، قرارداد جدید امضا کرد! حالا رقم قرارداد جدید چقدر است؟ ۵ میلیارد تومان!

از ۱۵۰ به یک میلیارد
یکی از بازیکنان جوان تیم پایتخت که اگر در خیابان راه برود هیچکس او را نمی‌شناسد، قرارداد خود را میلیاردی کرد. این بازیکن زیاد فرصت بازی پیدا نمی‌کرد و به همین خاطر سال گذشته قراردادی به ارزش ۱۵۰ میلیون تومان داشت. حالا اما مقابل دستمزد او رقم یک میلیارد تومان تایپ شده است!

به جای پول ماشین می‌دهند!
یکی از مدافعان لیگ‌برتر که خیلی زود چم و خم فوتبال را یاد گرفته و البته می‌داند آقای مدیرعامل باشگاه آدم بی‌تجربه‌ای است، کلک جالبی زد. او ابتدا قرارداد ۸۰۰ میلیون تومان خود را فسخ کرد و در موضع قدرت قرار گرفت. سپس با منت پای میز مذاکره رفت و رقم قراردادش را به ۳ میلیارد(بدون آپشن‌ها) رساند! باشگاه هم به او پیشنهاد کرده اگر بخواهد به جای بخشی از مبلغ می‌توانند به او خودرو بدهند.

پیشنهاد عجیب و غریب
یکی از باشگاه‌های بزرگ لیگ‌برتر برای جذب دو ستاره یکی از تیم‌ها، پیشنهاد چشمگیری به آنها داد. با‌خبر شدیم این باشگاه به یکی از بازیکنان گفته بود ۱۰ میلیارد به او می‌دهد و به دیگری هم گفته بود یک میلیون و ۳۰۰ هزار دلار به حسابش واریز می‌کند! منتها تلاش‌های باشگاه مذکور به نتیجه نرسید و آن دو بازیکن ایران را ترک کردند.

۱۰ میلیارد نه، ۳ میلیارد
یکی از بازیکنان لیگ‌برتر که زیاد معروف نیست اما گلزن خوبی است، در مذاکراتی که با یکی از باشگاه‌ها داشت صدای یکی از مربیان را برای آنها پخش کرد.
 در این پیام صوتی آن مربی به بازیکن مذکور تاکید می‌کرد اگر به فلان باشگاه بیاید ۱۰ میلیارد به او می‌دهند! آن بازیکن در ادامه گفت منتها چون برادرش عاشق رنگ خاصی است، دوست ندارد به آن باشگاه برود و در نهایت با سه میلیارد به باشگاه مورد علاقه برادرش منتقل شد! همین باشگاه موفق شد با ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون یکی از بازیکنان چپ پا را جذب کند که در بازار مشتری ۵ میلیاردی هم داشت.

قرارداد ۱۰‌میلیاردی
یکی از بازیکنان معروف لیگ‌برتر که معمولا چهره‌ای شاکی دارد ، در مذاکره با باشگاهش توانست قراردادی عجیب و غریب امضا کند. او که سال گذشته با باشگاه توافق سه میلیاردی کرده بود، امسال رقم قرارداد خود را به ۱۰ میلیارد تومان رساند! افزایش ۷ میلیاردی قرارداد او شاهکاری بود که به دست مدیران باشگاه رقم خورد.
جالب اینجاست به آقای بازیکن گفته‌اند به جای بخش عمده‌ای از پولش می‌توانند به او یک واحد آپارتمان در یکی از مناطق خوب تهران بدهند. بازیکن هم قبول کرده است. در قرارداد هم تنها رقم پرداختی را ذکر کرده‌اند و سند زدن خانه به نام او در قرارداد ذکر نشده است.

مدیربرنامه عوض شد، قرارداد رشد کرد
یک مدافع دیگر هم در فوتبال داریم که فصلی پر از جنجال و درگیری را سپری کرد و در پایان، با تیمی که در آن حضور داشت، تمدید قرارداد کرد.
 او این طور در رسانه‌ها عنوان می‌کرد که از یک باشگاه متمول قطری پیشنهاد دارد آن هم در شرایطی که در هفته‌های پایانی لیگ، اخراج شده و حق تمرین در کنار سایر بازیکنان را نداشت. این بازیکن وقتی فهمید مدیربرنامه‌هایش نمی‌تواند قرارداد او را چند برابر بالا ببرد، مدیربرنامه دیگری را استخدام کرد. ایجنت جدید، به دفتر باشگاه رفت و گفت: «من قرارداد تک تک بازیکنان‌تان را می‌دانم. اگر این مدافع را می‌خواهید، باید با او قرارداد دو ساله به مبلغ ۸میلیارد تومان امضا کنید. غیر از این باشد، بازیکن من به قطر می‌رود.» مدیران باشگاه هم از ترس جدایی بازیکن یاد شده، فورا قرارداد را امضا کردند تا این مدافع پس از تغییر مدیربرنامه‌هایش، حسابی پولدار شده و قراردادش تا ۴میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان رشد کند.

قرارداد رویایی آقای گلر
یکی از گلرهای معروف لیگ‌برتر که فصل گذشته عملکرد نسبتا خوبی داشت، به ناگهان ۵‌ میلیارد تومان روی رقم قراردادش گذاشت. روز اول او تصور نمی‌کرد مشتری ۶‌میلیاردی داشته باشد ولی در چشم به هم زدنی، مشتری دست به نقد را روبه‌روی خود دید و قرارداد رویایی‌اش را امضا کرد.

پیشنهاد علی  کریمی؛ ۲۵ میلیارد برای دو فصل
خبرهای رسیده از داخل باشگاه استقلال حکایت از آن دارد که علی کریمی به استقلال پیشنهاد دو‌ساله برای تمدید قرارداد داده و برای هر فصل هم ۱۲/۵میلیارد تومان درخواست کرده است. کریمی به مدیران استقلال پیام داده باشگاه الخور حاضر است برای فصل جدید ۵۵۰هزار دلار به او بدهد و حاضر است ۱۲/۵میلیارد بگیرد و در استقلال بماند. رقم قرارداد دو ساله او به ۲۵ میلیارد تومان می‌رسد و می‌تواند یک رکورد در فوتبال ایران باشد. مددی، معاون باشگاه استقلال هم نسبت به درخواست مالی کریمی واکنش نشان داده و گفته است: «مبلغی که علی کریمی می‌خواهد، جزو مبالغ نادری است که در فوتبال ایران پرداخت می‌شود.»
هافبک دفاعی فصل گذشته استقلال اما در واکنش به این حرف گفت: «تکذیب می‌‎کنم. من اصلا مددی را نمی‌شناسم که بخواهم با ایشان حرفی داشته باشم و مذاکره کنم. اگر قرار به مذاکره باشد بنده فقط با مدیرعامل باشگاه صحبت می‌کنم. بعد از فینال جام‌حذفی بنده نه با کسی مذاکره‌ای کردم و نه با کسی حرفی زدم حتی مصاحبه‌ای هم در خصوص شایعات اخیر از من ندیده‌اید. ایشان با عشق مصاحبه، هر روز یک مطلبی در خصوص من انعکاس می‌دهد. بنده فقط مکالمه‌ای با آقای سعادتمند داشتم.» البته بعدازظهر دیروز خبر آمد که علی کریمی با استقلال به توافق مالی نرسید و از این تیم جدا شد.

سقف ۴ میلیاردی
از سال گذشته تا امسال رقم قراردادها به شکل چشمگیری افزایش پیدا کرده است. به همین خاطر یکی از بازیکنان معروف لیگ‌برتر که قرارداد دو میلیارد تومانی با باشگاهش داشت، حالا درخواست جدیدی مطرح کرده است. این بازیکن که از رقم قرارداد رفقایش در تیم رقیب با‌خبر شده، از باشگاه بین ۸ تا ۱۰ میلیارد تقاضا کرده ولی تا این لحظه به بن‌بست خورده است. مدیر باشگاه گفته با توجه به سقف ۴ میلیاردی نمی‌توانند بیش از این امضا کنند و  البته او قول داده آپشن‌هایی در قرارداد بگذارند تا رقم دستمزد این بازیکن افزایش پیدا کند.

گلر ۶ میلیاردی
بازیکنی نه چندان مطرح که هنوز برای همه سوال است چرا در نقل‌و‌انتقالات اینقدر نامش مطرح شد، قراردادی به ارزش ۶ میلیارد با باشگاه جدیدش امضا کرد. حالا مشخص شده پیش پرداخت قرارداد این بازیکن سه میلیارد تومان بوده است! در واقع او تنها ۳ میلیارد دیگر از باشگاه طلب دارد که آن را هم در طول فصل خواهد گرفت. این بازیکن خوابش را هم نمی‌دید که روزی چنین قراردادی در فوتبال ایران ببندد.

۵۰ میلیارد برای سه سال
جام‌جم اخیرا درباره رقم قرارداد یکی از مربیان دست افشاگری زد. خبر این بود که یک مربی قراردادی ۱۵ میلیاردی با باشگاهی امضا کرده است. حالا خبر رسیده قرارداد سه ساله است و در آن رقم ۵۰ میلیارد تومان ذکر شده!

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

جنجال فایل صوتی غیراخلاقی؛ پای «پرستو» در میان است؟!

به گزارش پایگاه خبری کافه ستاره، در شرایطی که تیم ملی ایران مهیای رقابت با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =