درخواست حبس ۴ ساله برای رئیس فیفا!

و به نقل از نشریه آ اس اسپانیا، پابلو سیلوا و هاینه آلمانیه دو مبدع اسپری‌هایی که داوران برای تعیین فاصله میان توپ و دیوار دفاعی بازیکنان در ضربات ایستگاهی به کار می‌برند، از جانی اینفانتینو رئیس فیفا شکایت کرده‌اند و قرار است دادگاهی در برزیلی مشخص کند که آیا شکایت آنها به حق است یا نه.

این دو مدعی هستند که فیفا مطالبات آنها را پرداخت نکرده است و به همین دلیل برای مدیران فدراسیون جهانی فوتبال از جمله جانی اینفانتینو از یک تا چهار سال درخواست حبس کرده‌اند. تولیدکنندگان اسپری‌های داوری مدعی هستند فیفا بدون جلب رضایت آنها از اختراع‌شان استفاده کرده است و به همین دلیل قوانین ثبت حق انحصاری اختراع را نقض کرده است. از این رو سیلوا و آلمانیه از دادگاهی در برزیل درخواست کرده‌اند که به مطالبات آنها رسیدگی کند و قرار است ظرف چند روز آینده حکم این پرونده صادر شود. در این میان سیلوا مطمئن است که دادگاه به سود او و شریکش رأی خواهد داد.

سیلوا و آلمانیه برای احقاق حقوق خود کریستیانو زانین، وکیل سرشناس برزیلی – کسی که سابقه وکالت برای لولا داسیلوا رئیس جمهور سابق برزیل را هم داشته و توانسته است از او دفاع کند – را استخدام و او را مأمور کرده‌اند که بابت استفاده غیرمجاز فیفا از اختراع‌شان از این سازمان ۴۰ میلیون دلار غرامت طلب کند.

سیلوا و آلمانیه ادعا کرده‌اند که آنها با مدیران سابق فیفا از جمله سپ بلاتر و خولیو گروندونا برای اعطای امتیاز استفاده از اختراع‌شان در ازای رقمی نزدیک به ۴۰ میلیون یورو به توافق رسیده بودند، اما بعد از افشار رسوایی بلاتر و برکناری او و همچنین مرگ گروندونا، مدیران جدید فیفا بدون توجه به توافقات صورت گرفته، اقدام به استفاده از اختراع‌شان کرده‌اند و هیچ پولی هم بابت آن به آنها پرداخت نشده است. بعد از طرح یک دعوای حقوقی اولیه، یک قاضی برزیلی، فیفا را از استفاده از اختراع سیلوا و آلمانیه منع کرد، اما فیفا از یک محصول مشابه با برندی دیگر استفاده کرد.

سیلوا در این خصوص گفت: ما صبوری به خرج دادیم، اما زمانی که دیدیم از اسپری‌هایی که ما اختراع کردیم در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه استفاده شد و فیفا هم هیچ توجهی به ممنوعیت استفاده از آن نکرد، برای گرفتن حقوق‌مان دست به کار شدیم.

سیلوا همچنین اعلام کرد در صورتی که در کشور خودش موفق نشود مطالباتش را از فیفا بگیرد، پرونده را به آمریکا خواهد بود و از آنجا بار دیگر اقدام خواهد کرد.

گفته می‌شود فیفا بابت هر مسابقه‌ فوتبال از سال ۲۰۱۷ که در آن از اسپری‌های داوری استفاده کرده است، باید ۱۵ هزار دلار به مخترعان این اسپری جریمه بپردازد که در این صورت سیلوا و آلمانیه باید رقمی بالغ بر ۱۰۰ میلیون دلار از فیفا دریافت کنند، اما ظاهراً آنها به دریافت همان ۴۰ میلیون دلاریی که با مدیران سابق فیفا توافق کرده‌اند، راضی هستند.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

جنجال فایل صوتی غیراخلاقی؛ پای «پرستو» در میان است؟!

به گزارش پایگاه خبری کافه ستاره، در شرایطی که تیم ملی ایران مهیای رقابت با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =