اعطای تسهیلات تشویقی به مالکان بافت های فرسوده

به گزارش کافه ستاره، شهروندان شرق تهران در مسجد امام رضا(ع)، میزبان نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای اسلامی شهر ، فرماندار شهر تهران و شهردار منطقه۸ بودند و از نزدیک دغدغه های خود را با مسئولان مطرح کردند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۸ ، مهناز استقامتی شهردار منطقه در این مراسم ضمن تبریک هفته بسیج و گرامیداشت نام و یاد شهدا گفت: از مردم متشکرم که صبورانه از این مراسم استقبال کردند؛ امیدوارم بتوانیم از پرسش و پاسخ های این جلسه گامی برای گشودن مشکلات مردم مومن و متدین منطقه ۸ برداریم؛ همچنین از مسئولان و میهمانان تشکر می کنم.
وی افزود: در منطقه۸ هم مدیران عالی رتبه کشوری و هم مدیریت شهری سکونت دارند ، که سعی کرده ایم در اداره منطقه نیز از نظرات و دیدگاه های مناسب آن ها استفاده کنیم.
استقامتی با اشاره به جلسات سال ۹۷ با نمایندگان مجلس ، اعضای شورای شهر و فرماندار تهران ادامه داد: نتیجه جلسات قبلی پانزده مصوبه بود که قسمت عمده ای از مصوبات به سرانجام رسیده است.


وی مساحت بافت فرسوده منطقه را ۱۴۴ هکتار اعلام کرد و گفت: برای بافت های فرسوده بسته های تشویقی در نظر گرفته شده و تاکنون ۶۰ درصد این بافت ها ، نوسازی شده است، که جز محدود مناطقی هستیم که تا این میزان نوسازی داشته ایم.
شهردار منطقه ۸ در خصوص توسعه سرانه بهداشت و درمان منطقه بیان کرد: ساخت بیمارستان از وظایف ذاتی شهرداری نیست ولیکن ما آمادگی داریم با تمام ظرفیت در صدور پروانه و پرداخت عوارض در خدمت ساخت بیمارستان که از خواسته های اصلی شهروندان منطقه است ، باشیم.
وی از توسعه سرانه فضای سبز و پارکینگ در ناحیه ۳خبر داد و گفت: با هماهنگی به عمل آمده با معاونت خدمات شهری شهرداری تهران و دریافت اعتبار مناسب توانستیم ملک فرش پاتریس را خریداری کنیم و در آینده نزدیک پارکینگ طبقاتی در آن احداث می شود.

در ادامه این جلسه عیسی فرهادی فرماندار شهر تهران با اشاره به برگزاری بیش از ۴۰ جلسه دیدار مردمی به همراه نمایندگان مجلس و اعضای شورای اسلامی شهر تهران در مناطق مختلف شهری ، گفت: این جلسات نتایج خوب و قابل توجهی را بهمراه داشت و ما توانستیم از زبان مردم با مشکلات و معضلات شهری آشنا و برای رفع آن اقدام کنیم.
وی افزود: این سری از جلسات دیدار مردمی به دلیل شروع فرآیند انتخابات مجلس شورای اسلامی به پایان رسید و آخرین آن نیز امشب در منطقه ۸ برگزار شد.

افزایش زیر ساخت های فضاهای فرهنگی
از سوی دیگر حجت نظری عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به آخرین جلسه از دوره دیدارهای مردمی گفت: امیدوارم پس از پایان فرآیند انتخابات مجلس شورای اسلامی ، مجدد این سری از جلسات آغاز شود.
وی با اشاره به کمبود سینما در منطقه افزود: هفته آینده به اتفاق دکتر حق شناس عضو دیگر شورای اسلامی شهر تهران جهت پیگیری ساخت سینما در منطقه ، مذاکراتی را با بنیاد مستضعان خواهیم داشت.
نظری از تغییر رویکرد توسعه زیر ساخت های فرهنگی به جای ساخت اتوبان های شهری گفت و ادامه داد: در شورای پنجم و شهرداری تهران به دنبال افزایش زیر ساخت های فضاهای فرهنگی و اجتماعی هستیم ، تا از این طریق خدمت رسانی بیشتری به شهروندان داشته باشیم.

مسئولین باید درد دل مردم را بشنوند
در این دیدار مردمی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: با توجه به وسعت و تعداد محلات این منطقه مشکلات چندانی در حوزه مدیریت شهری وجود ندارد و از اقدامات صورت گرفته قدردانی کرد.
وی با تاکید برحل مشکلات موجود در محله های کم برخوردار از سوی مسئولین گفت : مسئولین باید درد دل مردم را شنیده و برای حل مشکلات محلات تلاش کنند.

کیفیت زندگی در شان شهروندان
از سوی دیگر پروانه مافی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تشکر از زحمات دکتر استقامتی گفت: منطقه ۸ جزء پرجمعیت ترین مناطق تهران است و در عین حال دارای شهروندانی متدین و انقلابی با شهدای فراوان است.
مافی گفت: با توجه به تلاش های انجام شده ، امیدوارم کیفیت زندگی در شان شهروندان این منطقه بیش از پیش فراهم شود.

تمام تلاش ها برای خدمت به مردم
بنابراین گزارش علیرضا محجوب دیگر نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برای حل مشکلات بدون مشارکت مردم نمی توان کاری کرد؛ در برخی جاها رانت و فساد ها باعث شده بین مردم و مسئولان بی اعتمادی حاکم شود.

بیان مشکلات مردم از زبان شورایاران
بنابراین گزارش شادالویی نماینده شورایاران ناحیه ۱ ، حدادیان نماینده شورایاران ناحیه۲ و ربیعی نماینده شورایاران ناحیه۳ به بیان مشخصات منطقه پرداختند و مطالباتی در خصوص مسائل اجتماعی ، فرهنگی ، آموزشی و ترافیکی مواردی را از جمله نبود کلانتری، توجه به محلات کم برخوردار و کمبود پارکینگ در مراکز شلوغ و تجاری را مطرح کردند.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

هنرمندان درگذشته در سال ۱۴۰۰

به گزارش پایگاه خبری کافه ستاره، در سالی که گذشت هنرمندان بسیاری از میان ما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =