یکی این دو گزارشگر را بگیرد!

به گزارش کافه ستاره، گزارشگرهای فوتبال همواره در چشم هستند و نام‌شان با هر حاشیه‌ای که پیرامون‌شان رخ بدهد، سر زبان‌ها می‌افتد. از آنجا که فوتبالی‌های تلویزیون ایران با این گزارشگران زیاد سروکار دارند و با صدا و تکیه‌کلا‌م‌های‌شان آشنا هستند، مصاحبه‌های‌شان را نیز دنبال می‌کنند تا خصوصیات اخلاقی‌شان را نیز بشناسند. بعضی از گزارشگرها با گاف‌های تلویزیونی‌شان مشهور هستند و برخی دیگر نیز با سبک خاص گزارشگری و البته هستند افرادی که با حرف‌های عجیب‌شان در فضای مجازی سوژه می‌شوند. در چنین شرایطی اقدامات جالب عباس قانع در فضای مجازی در نوع خود جالب است؛ اقداماتی که ربطی به تلویزیون و گزارش‌های روزمره و پرهیاهوی آنها ندارد و می‌تواند لبخند را به لبان‌ما بیاورد.

عباس قانع؛ آوازهایش کم بود، گزارشگر اختصاصی شد!

عباس قانع هفت، هشت ماهی است که نامش بر سر زبان‌ها افتاده و در صداوسیما نیز توانسته بازی‌های مهمی را گزارش کند. او که در گذشته با گزارش‌های خاص خود در فوتبال ساحلی و والیبال نام و نشانی برای خود دست و پا کرده بود، مدت زیادی از تلویزیون دور ماند و در ادامه با سایت آنتن دوباره صدایش روی بازی‌های فوتبال شنیده شد. او به ‌عنوان گزارشگر اختصاصی این تلویزیون اینترنتی مسابقات را با سبکی ناشناخته و با به کار بردن اصطلاحات عجیب‌وغریب گزارش کرد و خیلی زود کلیپ‌ صحبت‌هایش در فضای مجازی پخش شد. قانع خیلی زود مخالفان و موافقان زیادی پیدا کرد و درنهایت روند پیشرفتش سریع‌تر از آن‌چه متصور بود، طی شد. این گزارشگر جوان اما حالا اقدامی عجیب‌تر از تکیه‌کلام‌های خود انجام داده است. قانع که در اینستاگرام بسیار فعال است، چند روزی است از یک راه جالب درآمدزایی برای خودش رونمایی کرده است.

«کلیپ صحنه‌های بازی فرزند شما با گزارش زنده عباس قانع همیشه به یادگار خواهد ماند»، «فستیوال مدرسه فوتبال خود را با اجرا و گزارش زنده عباس قانع در حضور خانواده‌ها برگزار کنید»، «فستیوال مدرسه فوتبال با رژه نوآموزان در دسته‌های مختلف با نام یکی از تیم‌های مطرح و پرطرفدار در حضور خانواده‌ها آغاز می‌شود و سپس در رقابتی نمادین با هم مسابقه می‌دهند و عباس قانع به گزارش زنده رقابت آنها می‌پردازد»، «در فستیوال مدرسه فوتبال یک سیستم صوتی در اطراف محوطه زمین بازی یا سالن مربوطه قرار می‌گیرد و عباس قانع اجرا و گزارش زنده و پرهیجان خود را روی بازی نوآموزان در محیط مربوطه در حضور خانواده‌هاشان انجام خواهد داد». اینها جملاتی است که قانع در استوری اینستاگرامش منتشر کرده و به این شکل قصد دارد که درآمدزایی کند. این‌که گزارشگران تلویزیونی به‌ عنوان مجری در مراسم‌های مختلف حضور یابند یک عرف است اما گزارش اختصاصی مسابقات کودکان با دریافت مبلغ مسأله‌ای عجیب به نظر می‌رسد که تاکنون در ایران نظیرش را ندیده‌ایم.

علیرضا علیفر:از لیگ برتر پیشنهاد دارم

علیرضا علیفر دیگر گزارشگر فوتبال چند سالی است با ادعای خود در مربیگری و داشتن مدرک A آسیا شهره شده است. او هرازچندگاهی با ایرادگرفتن از مربیان بزرگ فوتبال جهان نامش بر سر زبان‌ها می‌افتد اما این‌بار در کانال تلگرامی رسمی خودش اطلاعیه جالبی منتشر کرده است: «با پایان گرفتن مسابقات فوتبال لیگ برتر  و  لیگ یک، سرهنگ علیفر مربی، درجه یک فوتبال، با ۲۵‌ سال سابقه گزارش و تحلیل و تفسیر و آنالیز مسابقات سطح اول فوتبال اروپا  آمادگی خود را برای مربیگری تیم‌های باشگاهی کشورمان اعلام کرد. مدیران محترم باشگاه‌های متقاضی با کانال سرهنگ در تلگرام تماس حاصل فرمایند.»

وقتی با علیفر در این خصوص تماس گرفتیم، توضیحات عجیب‌تری نیز داد. او به خبرنگار «شهروند» گفت: «این اطلاعیه را من چند ‌سال است در کانال خودم منتشر می‌کنم و با هماهنگی خودم است. من مدرک A آسیا دارم و سوابق زیادی در مربیگری داشته‌ام. در گذشته نیز پیشنهادهایی از تیم‌های لیگ برتری و لیگ یکی دریافت کردم اما این پیشنهادها شهرستانی بود و چون مبالغ پیشنهادی بالا نبود و من هم باید یک سال همه زندگی و خانواده‌ام را به این شهرستان منتقل می‌کردم، هزینه‌ها کفاف نمی‌داد و به همین خاطر پیشنهادها را رد کردم. دوست داشتم از تهران پیشنهاد بگیرم که تاکنون این اتفاق نیفتاده است.» از علیفر پرسیدیم که بعد از انتشار اطلاعیه طی روزهای گذشته پیشنهادی دریافت کرده که او پاسخ داد: «بله؛ یک تیم لیگ برتری و دو تیم لیگ یکی به من پیشنهاد داده‌اند که از آنها خواسته‌ام تا پایان تیر ماه صبر کنند تا پاسخم را بدهم.» به علیفر گفتیم پیشنهاد سرمربیگری به شما داده‌اند یا دستیاری که او گفت: «من هرگز دستیار نمی‌شوم. مدرک A آسیا دارم و این پیشنهادات نیز به ‌عنوان سرمربی است. من دوست دارم صفر تا صد کار دست خودم باشد و این‌طور نباشد که دستیار یک مربی بشوم و موفقیت‌هایش به نام کس دیگری نوشته شود!»

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

پیشنهاد ۲۵ میلیون یورویی چلسی به طارمی

به گزارش پایگاه خبری کافه ستاره، مهدی طارمی مهاجم تیم ملی ایران سومین سال حضورش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.